SUPERLIGA: Voždovac ŠOKIRAO Zvezdu, sada je Partizan PRVI (VIDEO+GALERIJA)

06.05.2017. 18:55
FK Voždovac
FK Voždovac / Izvor: MN Press

U sledećem kolu, Zvezda će biti domaćin Mladosti, dok će Voždovac gostovati Partizanu.

Veliko iznenađenje u utakmici 34. kola Superlige Srbije. Ekipa Voždovca je pobedila Crvenu zvezdu sa 3:2 i tako omogućila Partizanu da na tri kola pre kraja sezone ima tri boda više od branioca titule. Voždovac je imao prednost od 2:0 (autogol Anđelković i Dražić), na 2:1 je smanjio Aleksandar Luković sa bele tačke, da bi rezervista Nikola Srećković povećao na 3:1. Konačan rezultat postavio je još jedan rezervista, Marko Poletanović u sudijskoj nadoknadi.

ŠOK ZA ZVEZDU: Voždovac DUPLIRAO prednost (VIDEO)

NADA ZA ZVEZDU: Penal iznudio jedan, a drugi veteran ga realizovao (VIDEO)

Gosti iz Ljutice Bogdana mogli su do vođstva već na izmaku prvog minuta, ali je Zoran Popović odlično zaustavio udarac glavom Nenada Milijaša koji je bio starter zbog suspenzije Gelora Kange. U narednim trenucima, u izglednoj prilici bio je i Mičel Donald, ali je bio neprecizan.

KAKVA PRILIKA: Šta Milijaš nije dao, a kako je ODBRANIO golman Voždovca (VIDEO)

A onda, u 14. minutu, velika greška odbrane Zvezde, tačnije Dušana Anđelkovića. Iskusni defanzivac je pokušao da vrati loptu Filipu Manojloviću, ali ga je na žalost prvaka Srbije prevario. Lopta je završila u golu.

Samo minut kasnije, u kaznenom prostoru Voždovca pao je Mičel Donald, ali je sudija Lazar Lukić smatrao da start Miloša Mihajlova nije za nastrožu kaznu. U nastavku meča, tačnije u 34. minutu, mogla je Zvezda do izjednačenja, ali se ponovo istakao golman Voždovca Popović. Zaustavio je udarac Džona Ruiza sa dva metra.

Ubrzo je usledila i kazna. U 36. minutu, strelac je bio Dražić. Prošao je Abrahama Frimponga, a zatim i Marka Petkovića. Loptu je poslao iza leđa Manojlovića, za velikih 2:0.

U 41. minutu, Boaći je posle duela sa golmanom Popovićem pao. Čuvar mreže domaćina ga je u tom vazdušnom duelu udario laktom u glavu. Napadač iz Gane bio je na zemlji, ušla je lekarska ekipa, ali je na kraju ipak nastavio da igra. Bez promene rezultata, završeno je prvo poluvreme.

Ričmond Boaći
Ričmond Boaći / Izvor: MN Press

Kao i na početku prvog poluvremena, Zvezda je krenula ofanzivno, a u 49. minutu "sevnula" je kontra domaćina, ali je u situaciji "jedan na jedan" uspešniji bio Manojlović. Golman gostiju odlično je ušao u šut strelcu drugog gola za Zmajeve. U 51. minutu, Srđan Plavšić je bio u kaznenom prostoru, ali nije iskoristio šansu. Minut kasnije, prošao je Petković po desnoj strani, ali nije bilo ni šuta ni centaršuta, a lopta je otišla u gol-aut. U 54. minutu, posle akcije sa desne strane, pokušao je Nemanja Nikolić. Solidno je uhvatio volej, ali je lopta otišla preko gola. Ponovo, u 58. minutu su bili u direktnom okršaju Ruiz i Popović. Posle dodavanja Milijaša, Kostarikanac se približio golu Voždovca, ali je Popović ponovo sačuvao gol.

Ruiz je je bio u prilici i u 60. minutu, ali je njegov pokušaj sa leve strane, ponovo bio neuspešan. Ovog puta je bio neprecizan. Samo minut kasnije, trostruka izmena u Zvezdi. Izašli su Ruiz, Plavšić i Boaći, a šansu su dobili Vujaklija, Poletanović i Sikimić. Ponovo je Voždovac imao odličnu priliku u 65. minutu, ali je stoodstotnu priliku propustio Ćirković. U 69. minutu, Anđelković je ušao u kazneni prostor, ali je njegov šut uspeo da ukroti danas odlični Popović.

Neizvesnost u meč je vraćena u 71. minutu. U kaznenom prostoru je oboren Predrag Sikimić, a siguran izvođač je bio Luković.

Imala je Crvena zvezda još prilika do kraja meča, ali ih nisu koristili Milijaš ni Sikimić. Ipak, rezervista Srećković je zapečatio sudbinu gostiju.

Konačan rezultat je postavio Marko Poletanović, a u poslednjim trenucima, Mičel Donald je promašio veliku priliku, za utešno izjednačenje. Na kraju je ostalo 3:2.

U sledećem kolu, Zvezda će biti domaćin Mladosti, dok će Voždovac gostovati Partizanu. Zvezdu već u utotrak očekuje revanš polufinala Kupa Srbije, sa Čukaričkim, a kada će taj meč početi pročitajte OVDE

SVE JE SPREMNO: Ljubimac DELIJA dobija novu ULOGU! (FOTO)

VOŽDOVAC - CRVENA ZVEZDA 3:2

STRELCI: Anđelković u 14. minutu (ag), Dražić u 36. minutu, Srećković u 87. - Luković u 72. minutu (p), Poletanović 90+3

STADION: Voždovca (Beograd)

SUDIJA: Lazar Lukić

VOŽDOVAC: Popović, Gajić, Mihajlov, Ivković, Filipović, Petrović, Nikolić, Ćirković (od 75. Srećković), Zec (od 75. Sinđić), Krasić, Dražić (od 85. Duronjić).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Ruiz (od 61. Vujaklija), Milijaš, Plavšić (od 61. Poletanović), Boaći (od 61. Sikimić).

KUP SRBIJE: Poznati termini revanša polufinala