CRNO-BELI SU JESENJI PRVACI: Partizan savladao Crvenu zvezdu u večitom derbiju

20.12.2023. 17:19
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Golove su postigli Natho iz penala i Saldanja.

Fubdaleri Partizana jesenji su prvaci Mozzart bez Superlige pošto su u 171. večitom derbiju savladali Crvenu zvezdu sa 2:1 (1:0) i tako se vratili na čelo tabele sa 47 bodova, dok crveno-beli imaju bod manje.

IZBILA FRKA ZBOG PARA: Izboden bivši igrač PSŽ-a Ezekil Laveci

IZBILA FRKA ZBOG PARA: Izboden bivši igrač PSŽ-a

NAPUSTIO JE KLUB: Nekada velika nada srpskog fudbala posle povratka iz inostranstva nije uspela da oživi karijeruLazar Pavlović, Svetozar Marković, Aleksandar Šćekić

NEKOLIKO SATI PRE VEČITOG DERBIJA: Oglasio se Radonjić i poslao jasnu poruku (FOTO)Nemanja Radonjić

Početak meča bio je prilično miran da bi se Partizan prvi razigrao, posebno Natho. Izraelac je u 9. minutu dobro šutirao, ali je njegov sunarodnik Glazer odbranio, da bi Natho šest minuta kasnije još jednom šutirao, ali je ponovo njegov zemljak bio na visini zadatka. Natho je i treći put zapretio u 17. minutu, ali je šutirao pored gola, da bi minut kasnije Partizan imao najbolju šansu kada je Kalulu asistirao Saldanji, ali ovaj nije dobro zahvatio loptu pa je Glazer uspeo da dođe do nje prvi. Oslobodila se potom Zvezda pritiska i zaigrala znatno bolje, a prvi put zapretila u 21. minutu kada je Mijatović šutirao, ali je Jovanović dobro odbranio. Pet minuta kasnije Mijatović je postigao gol na asistenciju Olajinke, ali je bio u ofsajdu.

Bio je to period potpune dominacije Zvezde koja je ređala šanse. Katai je je u 28. minutu šutirao sa 16 metara, ali je to bio lak plen za Jovanovića, da bi u 31. minutu Zvezda imala dve dobre šanse posle kornera. Katgai je šutirao, Ilić je izbacio njegovu loptu, da bi potom šut Olajinke sa gol linije izbacio Marković. U 33. minutu Katai je ponovo bio u šansi posle asistencije Hvanga, ali glavom šutirao preko gola, a minut kasnije i Mijatović šutirao, ali je Jovanović lako ukrotio njegov udarac. Bukari je u 36. minutu iz trka šutirao iz dobre pozicije, ali je loptu poslao pored gola. Posle toliko neiskorišćenih šansi Zvezde, stigla je kazna. Igrao se 41. minut kada je Rodić neoprezno startovao na Stojkovića, a sudija Minaković posle pregledanja video snimka pokazao na belu tačku sa koje je sigurno izveo penal Natho i doveo crno-bele u vođstvo koje su imali i na poluvremenu.

Zvezda je morala da rkene u totalnu ofanzivu i Bahar je to i uradio pošto je umesto Olajinke i Mijailovića ubacio u igru Lučića i Kangu. To je donelo još više napada Zvezde pa je tako Hvang šutirao u 54. minut, ali je Jovanović odbranio, a istovremeno je ofanzivna postavka crveno-belih otvorila mnogo prostora za kontranapade Partizana koji je u dva minuta imao dve dobre prilike. U 56. minut Kalulu je počeo akciju, dodao Saldanji koji je ostavio loptu Zahidu, a ovaj iz dobre pozicije šutirao pored gola, da bi minut kasnije Zahid ponov imao dobru situaciju, ali je Dragović dobro reagovao ispred njega. Uzvratila je Zvezda preko Kataija u 62. minutu koji je odlično primio loptu, ali je veoma loše šutirao, da bi Partizan duplirao prednost četiri minuta kasnije. Zvezda je brzo izgubila loptu, Zahid proigrao Saldanju, a ovaj savladao Glazera za veliku radost navijača u Humskoj.

Ponovo je Katai bio najveća pretnja po gol Partizana, ali je u 68. minutu njegov udarac glavom još jednom Jovanović zaustavio. Samo tri minuta kasnije Zvezda je stigla do pogotka. Bukari je sa desne strane poslao oštru loptu praktično na dva metra od gola, a Endiaje najbolje odreagovao i smanjio na 2:1. Još jače je krenula Zvezda posle tog gola, Kanga je odlično šutirao u 79. minuta iz slobodnog udarca, ali je Jovanović još bolje intervenisao. Uzvratio je Nikolić u 81. minutu, ali je loše šutirao, da bi u 85. minutu Kanga odbro šutirao sa skoro trideset metara, Jovanović odbio loptu, a na nju naleteo Mijatović i još jednom postigao gol koji je ponovo poništen zbog ofsajda. Poslednju veliku priliku za izjednačenje je Zvezda propustila na samom kraju meča kada je potpuno sam Katai sa tri metra glavom loptu poslao preko gola, apa je Partizan stigao do zasluženog trijumfa i jesenje titule.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 2:1 (1:0)

STADION Partizana

SUDIJA: Nenad Minaković.

STRELCI: Natho 41 pen, Saldanja 66 - Endijaj 71

PARTIZAN: A. Jovanović, Stojković, Ilić, Marković, Antić, Belić, Stjepanović, Kalulu (od 79. Nikolić), Natho (od 69. Severina), Zahid, Saldanja (od 89. Šćekić).

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Nedeljković (od 67. Endijaj), Spajić, Dragović, Rodić, Mijailović (od 46. Kanga), Hvan (od 89. Kraso), Bukari, Katai, Olajinka (od 46. Lučić), Mijatović.

90+7. minut
Kakvu je šansu propustio Katai, sa svega tri metra je loptu poslao glavom preko prečke. Ubrzo je sudija Minaković označio i kraj meča, Partizan je slavio sa 2:1.
87. minut
Nikolić je imao dobru priliku, ali je bio neprecizan, mada je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.
85. minut
Kanga je snažno šutirao, Jovanović odbio loptu, ponovo je Mijatović pogodio gol, ali je još jednom bio u ofsajdu.
81. minut
Pokušao je Nikolić iz prve, ali je loše šutirao.
79. minut
Odličan udarac Kange iz slobodnog udarca, ali još bolja odbrana Jovanovića.
71. minut
2:1!!! Smanjuje Zvezda zaostatka, a strelac je Endiaj koji je dobro reagovao na ubacivanje Bukarija sa strane.
68. minut
Imala je Zvezda dobru priliku, Katai je glavom dobro šutirao, ali je Jovanović uspeo da odbrani, a posle kornera je bila još jedna šansa za crveno-bele koja je otišla u nepovrat.
66. minut
2:0!!! Duplirao je prednost Partizan, strelac je Saldanja. Zvezda je brzo izgubila loptu, Zahid je proigrao Saldanju, a ovaj je savladao Glazera.
65. minut
Još jedna izmena u Zvezdi, Nedeljković je izašao, a ušao Endiaje.
62. minut
Dobra prilika za Zvezdu. Dragović je pronašao Kataija u šesnaestercu, ovaj odlično primio loptu, ali je veoma loše šutirao.
57. minut
Dobra prilka za Partizan, ali je Dragović dobro reagovao u poslednjem trenutku ispred Zahida.
56. minut
Dobra akcija Partizana, sve je krenulo od Kalulula koji je loptu poslao Saldanji koji je ostavio Zahidu, a ovaj šutirao pored gola iz dobre pozicije.
54. minut
Zapretila je Zvezda preko Hvanga, ali je Korejac praktično šutirao u Jovanovića sa nekih 16 metara.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Olajinke i Mijailovića ušli su Kanga i Lučić.

DRUGO POLUVREME

45+3. minut
Kraj prvog poluvremena. Partizan vodi 1:0.
41. minut
1:0!!! Poveo je Partizan iz jedanaesterca, strelac je Natho. Rodić je skrivio najstrožu kaznu koju je sudija Minaković dosudio posle video provere, a Natho je bio siguran sa bele tačke.
36. minut
Još jedna dobra akcija Zvezde, Katai je progirao Bukarija koji je iz trka šutira, a lopta je prošla tik uz stativu Partizanovog gola.
34. minut
Još jedan pokušaj Mijatovića sa 16 metara, ali je Jovanović uspeo da zaustavi ne preterano jak udarac Zvezdinog napadača.
33. minut
Nova prilika za Zvezdu, Hvang je centrirao, a Katai glavom lopu poslao preko gola.
31. minut
Dve prilike za Zvezdu posle kornera. Katai je pokušao, ali je Ilić reagovao, da bi potom Olajinkin pokušaj glavom sa gol linije izbacio Marković.
28. minut
Period igre kada je Zvezda opasnija. Katai je šutirao sa 16 metara, ali je lošta zakačila nekog od igrača crno-belih pa je Jovanović lako ukrotio taj udarac.
26. minut
Postigao je Jovan Mijatović gol na asistenciju Olajinke, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.
21. minut
Prvi pravi pokušaj Zvezde na meču, Mijatović je šutirao sa 17 metara, Jovanović je odbranio i loptu izbio u korner posle kojeg nije bilo opasnosti po gol crno-belih.
18. minut
Najbolja prilika za Partizan do sada, Kalulu je ubacio loptu na petgerac, a Saldanja je nije dobro zahvatio i Glazer je uspeo da interveniše.
17. minut
Još jednom Natho preti, sada sa 17 metara, ali je lopta otišla pored gola.
15. minut
Opasniji Partizan za sad, Natho je ušao u šesnaesterac i šutirao iskosa sa desne strane, ali je Glazer lako došao do te lopte.
9. minut
Prvi ozbiljniji napad Partizana, Natho je šutirao sa 25 metara, lopta je zakačila Hvanga, a Glazer je dobro intervenisao.