ZVEZDA PROMAŠIVALA I OSTALA BEZ EVROPSKOG PROLEĆA: Jang Bojs pobedio i obezbedio treće mesto

28.11.2023. 20:16
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Reuters

Crveno-beli nisu iskoristili veliki broj dobrih prilika.

Fudbaleri Crvene zvezde završili su sa učešćem u evro kupovima za ovu sezonu pošto su u Bernu porfaženi od Jang Bojsa sa 2:0 (2:0) u petom kolu G grupe Lige šampiona. Ovom pobedom švajcarski klub je obezbedio treće mesto i nastavak takmičenja u Ligi Evrope pošto ima četiri boda, dok su crveno-beli ostali na jednom bodu i u poslednjem kolu će dočekati Mančester siti u rezultatski nevažnom meču.

ŠVAJCARCI ODLUČILI: Murat Jakin ostaje selektorMurat Jakin

ŠVAJCARCI ODLUČILI: Murat Jakin ostaje selektor

Golmani Bajerna Nojer i Ulrajh potpisali nove ugovore sa BajernomManuel Nojer

Golmani Bajerna Nojer i Ulrajh potpisali nove ugovore sa Bajernom

ANĆELOTI SE PREDOMISLIO: Brazilci sad hoće Murinja za selektoraŽoze Murinjo

ANĆELOTI SE PREDOMISLIO: Brazilci sad hoće Murinja za selektora

Mogla je Crvena zvezda u Bernu već posle šest minuta praktično da vodi 3:0 pošto su Ednaije i Bukari propustili tri odlične prilike. Endiaje je u 3. minutu bio oči u oči sa golmanom domaćin kojeg nije uspeo da savlada, da bi dva minuta kasnije glavom iz odlične pozicije šutirao preko gola. U 6. minutu Bukari je iskosa sa desne strane loptu poslao preko gola i tako propustio još jednu dobru priliku za crveno-bele.

Kao što obično biva u fudbalu u tim situacijama, stigla je kazna. Igrao se 8. minut kada je Jang Bojs imao korner, Ivanić je glavom samo prebacio loptu pravo na noge Benitu koji je šutirao, a od Nedeljkovića je lopta završila u mreži za vođstvo domaćina 1:0. Taj pogodak je presekao Zvezdu, a Jang Bojs je preuzeo kontrolu meča i do nove prilike se čekalo do 21. minut kada je Enzame glavom šutirao preko gola.

U 24. minutu je još jednu odličnu pčriliku propustila Zvezda, tačnije Bukari koji je bio sam u kontri i dao sebi predug for pa je golman Rakiopi stigao da se postavi na vreme i zaustavi njegov udarac. Činilo se da je Zvezda vratila ravnotežu u meč, ali je u 29. minutu Blum imao sve vreme ovog sveta dsa se namesti i sa desetak metara savlada Glazera za 2:0. Do poluvremena je bila još po jedna prilika na obe strane. Nijase je glavom poslao loptu preko gola u 39. minutu, a minut kasnije je Hvang šutirao preko gola.

Drugo poluvreme počelo je šutem Kolija sa dvadesetak metara, a lopta je otišla pored gola, da bi u 57. minutu Hvang propustio još jednu veliku priliku za Zvezdu. Uspeo je Korejac da se izbori za poziciju i dobro šutira i pogodi stativu. Igrali su crveno-beli dobro i promašivali prilike kao i uprvom poluvremenu.  Mijatović koji je zamenio Endiajea, je u 61. minutu posle pasa Bukarija dobro šutirao iz prve, a lopta je otišla tik pored gola, da bi minut kasnije Lučić takođe šutirao pored gola sa 16 metara. Već u 63. minutu Bukari je uposlio Krasoa koji je bio oči u oči sa Rakiopijem koji je još jednom dobro intervenisao.

Jang Bojs je u nastavku pretio iz kontra napada i tako je došao do prilike Elija čiji je udarac zaustavio Glazer u 64. minutu, da bi u 72. minutu Enzame glavom poslao loptu pored gola. Rodić je u 75. minutu dobro centrirao, Mijatović je bio skoro usamljen na pet metara od gola, ali je loptu loše zahvatio glavom i šansa je propala. Glazer je još jednom dobro intefvenisao u 77. minutu kada je Garsija šutirao, da bi Hvang naterao Rakiopija da interveniše posle dobro šuta u 83. minutu. Do kraja je bilo još samo jedno uzbuđenje kada je Glazer ponovo dobro odbranio udarac sa distance, a JAng Bojs je ostvario trijumf.

JANG BOJS - CRVENA ZVEZDA 2:0 (2:0)

STADION: Vankdorf.

GLEDALACA: 32.000

SUDIJA: Dani Makeli (Holandija)

STRELCI: Nedeljković ag 8, Blum 29

JANG BOJS: Raćopi, Blum, Kamara, Benito, Garsija, Maleš (46. Koli), Nijase, Monteiro (74. Čaiva), Elija, Ugrinić, Ensame (74. Ganvula)

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Nedeljković, Dragović, Điga, Rodić, Stamenić (59. Lučić), Mijailović (84. Katai), Bukari, Hvan (90. Kanga), Ivanić (59. Kraso), Endiaje (46. Mijatović)

90+3. minut
Kraj meča, Jang Bojsa savladao je Crvenu zvezdu sa 2:0.
84. minut
Prilika za Jang Bojs, Glazer je zaustavio šut sa distance.
83. minut
Hvang je šutirao dobro sa preko 20 metara, a posle kornera je i Điga imao priliku, ali je lopta otišla preko gola.
77. minut
Garsija je dobro šutirao, ali je Glazer dobro intervenisao.
75. minut
Rodić je ubacio loptu, ali je Mijatović loše zahvatio loptu sa pet metara i propala je još jedna prilika za Zvezdu.
72. minut
Imao je dobru priliku Enzame posle ubacivanja Garsije, ali je lopštu poslao pored gola glavom.
64. minut
Odmah je imao domaćin kontranapad, ali je Elijin udarac otišao pravo u ruke Glazera.
63. minut
Još jedna fantastična prilika, Bukari je uposlio Krasoa koji je bio jedan na jedan sa Rakiopijom koji je uspeo da zaustavi i ovaj udarac.
62. minur
Još jedan pokušaj Zvezde, Lučić je sa 16 metara šutirao pored gola.
61. minut
Velika šansa za Zvezdu, Bukari je ubacio na 11 metara, Mijatović iz prve šutirao tik pored stative.
58. minut
Dvostruka izena u Zvezdi, od kojih je jedna prinudna. Kraso menja povreeđenog Ivanića, dok će Lučić zameniti Stamenića.
57. minut
Hvang nije imao sreće, odlično se izborio za poziciju pored Bluma i uputio dobar udarac, ali je pogodio stativu.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme u Bernu. Po jedna izmena na obe strane, u Zvezdi je umesto Endijaea ušao Mijatović. Kod domaćina je Koli zamenio Maleša. Koli je odmah zapretio, ali je sa dvadesetak metara šutirao pored gola.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena.
40. minut
Hvang je šutirao sa dvadesetak metara, a lopta je zamalo otišla preko gola.
39. minut
Izennadna prilika za Jang Bojs, Nijase je glavom probao da iznenadi Glazera, ali je lopta otišla preko gola.
29. minut
2:0!!! Duplirao je prednost Jang Bojs. Posle kornera se razvila akcija domaćina, lopta je došla do Bluma koji je dobro šutirao i savladao Glazera.
24. minut
Još jedna neiskoriščena velika prilika za Zvezdu. Bukari se našao sam u kontri , ali je dao predug for i nije uspeo da savlada Rakiopija koji je na vreme istrčao.
21. minut
Šansa za Jang Bojs, glavom je preko gola poslao loptu Enzame posle centaršuta Elije.
8. minut
1:0!!! Kao što biva u fudbalu, stigla je kazna za promašaje Zvezdu iz prve opasne prilike za Jang Bojs. Domaćin je imao korner, Ivanić je glavom prebacio, a lopta je stigla do Benita koji je šutirao, a lopta se od Nedeljkovića odbila u gol.
6. minut
Ređaju se napadu Zvezde, Bukari je bio u dobroj poziciji, šutirao je iskosa sa desne strane, a lopta je otišla malo iznad gola.
5. minut
Još jedna odlična šansa za Zvezdu, Hvang je ubacio sa leve strane, a Endiaje iz sjajne pozicije glavom šalje loptu pored gola.
3. minut
Ogromnu šansu imala je Zvezda. Posle lošeg ispucavanja lopte golmana Rakiopija, Endiaj se našao u sjajnoj šansi, ali je golman domaćih uspeo da odbrani njegol šut.