FERENCVAROŠ SE OSVETIO ZVEZDI: Crveno-beli se praznih šaka vraćaju iz Budimpešte!

13.10.2022. 21:05
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Profimedia

Poraz u četvrtom kolu Lige Evrope.

Beogradska Crvena zvezda poražena je na gostovanju u Budimpešti, gde je u okviru četvrtog kola Lige Evrope bio bolji domaćin Ferencvaroš, rezultatom 2:1.

JOVIĆ ZATRESAO MREŽU: Luki trebalo samo ŠEST MINUTA da dovede Violu u vođstvo (VIDEO)

KLASA JE VEČNA: Stanković asistencijama ODUŠEVIO navijače Sampdorije (VIDEO)

MITROVIĆ PROGNOZIRA: Srbija - Belgija u FINALU SVETSKOG PRVENSTVA!

Početak je prošao u znaku nervoze gostiju, što su osetili domaći i krenuli i zaigrali znatno ofanzivnije od prvog susreta.

Igrao se 24. minut kada je Kristofer Zakarijasen iskoristio nespretnu reakciju odbrane Zvezde i matirao Borjana iz neposredne blizine.

Pokušavala je ekipa Miloša Milojevića da izjednači do kraja poluvremena, zaigrala i dosta ofanzivnije, međutim bez učinka.

U drugo poluvreme Zvezda je krenula dosta ofanzivnije. To se najbolje videlo u već u 46. minutu kada je Pešić uspeo da se okrene ka golu i uputi snažan udarac koji je završio u mreži domaćina. Međutim, sudija je odmah dobio asistenciju iz VAR sobe i poništio pogodak zbog igranja rukom Zvezdinog napadača.

Nakon toga usledio je kratak pad u Zvezdinoj igri što su iskoristili gosti za nove nalete. Međutim, nakon izvedenog kornera Ferencvaoša, sjajan centaršut je iskoristio Mitrović koji je neverovatnim sprintom stigao do gola domaćih, šutirao u dalji ugao što je urodilo plodom za 1:1.

Ipak, radost crveno-belih nije dugo potrajala. Već u 61. minutu nakon sjajnog izvedenog kornera, najbolje je reagova Sami Mae koji je poslao loptu u dalji ugao i zakucao je u Zvezdinu mrežu za 2:1.

Nastupila je ofanziva crveno-belih, Stefan Mitrović je u 72. minutu imao novi dobar pokušaj, zahvatio je loptu volej udarcem, ali je bio neprecizan, lopta je otišla preko prečke.

Pokušali su crveno-beli do kraja da stignu do gola za 2:2, imali su nekoliko solidnih napada, ali nije bilo ideje kako da se probije odbrana Ferencvaroša i dođe do prave šanse, pa je rezultat ostao nepromenjen.

FERENCVAROŠ - CRVENA ZVEZDA 1:1

Drugo poluvreme

KRAJ MEČA!
Zvezda nije uspela da osvoji bod u Budimpešti...Situacija u grupi se komplikuje...
90+6
DIBUS SPAŠAVA FERENCVAROŠ! Kangva je izveo slobodan udarac sa 18 metara od gola, išla je lopta ka mreži ali je golman Mađara sjajno intervenisao!
90+5
Mitrović prodire po desnoj strani, uputio je udarac ali lopta odlazi nešto iznad prečke! Zvezda u ofanzivi, na sve ili ništa...
90+5
MIJATOVIĆ je šutirao sa 17 metara ali je lopta otišla tik pored leve stative!
90. Minut
IGRAĆE SE JOŠ 5 MINUTA!
89. Minut
BORJAN SADA SPASAVA ZVEZDU! Započela je kontra Ferencvaroša, Igue je bio blizu lopte ali je golman crveno-belih sjajno interevenisao glavom, čak 30-ak metara od svog gola!
87. Minut
VELIKA ŠANSA ZA FERENCVAROŠ! Probio je Igue, iskoristio novi kiks Milana Borjana hitao ka golu, ali je lopta na sreću bila brža i otišla pored gola!
80. Minut
JOŠ JEDNOM GREŠI BORJAN! Odila se lopta do Borjana koji je želeo da ispuca "na prvu", međutim ponovo se dogodio sličan kiks - loptom je pogodio napadača Ferencvaroša! Srećom, lopta se na sreću ponovo odbila ka Borjanu.
75. Minut
OFANZIVA ZVEZDE SE NASTAVLJA! Ivanić je odlično pronašao Pešića u kaznenom prostoru koji je, iako dobro čuvan, uspeo da uputi udarac ka golu domaćih. Međutim, lopta odlazi pored gola.
74. Minut
ŠANSA ZA ZVEZDU! Več nekoliko minuta traje pritisak crveno-belih, ali nikako da se ozbiljnije ugrozi gol domaćih. Na loš odbitak odbrane Ferencvaroša naleteo je Stefan Mitrović koji je iz prve šutirao sa ivice kaznenog prostora ali lopta odlazi tik iznad prečke!

69. Minut
BORJAN UMALO DA MATIRA ZVEZDU! Loše ispucavanje golmana Zvezde, umalo da se obije o glavu. Borjan je pogodio u glavu igrača Ferencvaroša, bilo je opasno.
61. Minut
GOOL!!! 2:1 za Ferencvaroš! Sjajno je Goja izveo korner na loput je sjajno skočio Mae i zakucao loptu u desni ugao gola nemoćnog Milana Borjana.
60. Minut
BRANI BORJAN! Zakarijansen je uputio veoma precizan udarac ali je Borjan sjajno odraogavo i izbio tu loptu u korner.
55. Minut
GOOOL!!! Kanga je poslao loptu ka Stefanu Mitroviću koji je iskoristio svoju brzinu i prodrao po desnoj strani, šutirao u dalji ugao i savlado golmana domaćih. FERENCVAROŠ - CRVENA ZVEZDA 1:1.
51. Minut
STATIVA!!! Mae je driblao na samoj ivici kaznenog prostora, potom je uputio udarac, odbila se ta lopta od Dragovića koji je uklizao i pogađa stativu. Sreća za Crvenu zvezdu!

46. Minut
ZVEZDI PONIŠTEN GOL! Pešić je sjajnim udarcem sa nekih 16 metara matirao golmana Ferencvaroša! Ali je nakon gledanja VAR-a sudija poništio gol zbog toga što je Pešić igrao rukom!
46. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Prvo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVMRENA!
Na odmor će igraći Ferencvaroša otići sa golom prednosti. FERENCVAROŠ - CRVENA ZVEZDA 1:0
45+3
ŠANSA ZA ZVEZDU! Katai je ušao u kazeneni prostor sa desne strane, mogao je da šutira ali je tražio bolju poziciju...Prekomplikovao je i na kraju samo korner za crveno-bele.
45. Minut
IGRAĆE SE JOŠ 3 MINUTA!
43. Minut
NOVI NALET MAĐARA! Mae je sada bio pred golom Crvene zvezde, posle kornera. Dragović se dobro postavio, ništa od ovog naleta.
38. Minut
GUŽVA U KAZNENOM PROSTORU FERENCVAROŠA! Nakon kornera, Rodić je uspeo da zahvati loptu glavom ali ju je odbio golman domaćih, na odbitak je naleteo Kangva koji je šutirao ali je izblokiran. Na kraju raščišćavaju tu situaciju igrači Ferencvaroša.
27. Minut
NOVI PROBLEM ZA ZVEZDU! Zbog povrede Sanogo je morao da napusti teren, dok je umesto njega ušao Kangva.
24. Minut
GOOL!!! Zakarijasen je odreagovao sjajno odreagovao na centaršut koji je po zemlji uputio Gojak, i iz prve šutirao. Borjan je uspeo da skine tu loptu, ali je loša reakcija odbrane Zvezde dozvolila Zakarijasenu da naleti na odbitak i bez problema zatrese mrežu! 1:0 vodi Ferencvaroš!
21. Mintu
ŽUTI KARTON ZA ERAKOVIĆA! Ime štopera Crvene zvezde Strahinje Erakovića našlo se u sudijskoj beležnici. Povukao je Maea sa leđa, nije bilo dileme.
11. Minut
KANGA JE ŠUTIRAO!!! Dobar napad Crvene zvezde doveo je Gobeljića do pozicije za šut sa ivice kaznenog prostora. Šutirao je Zvezdin igrač ali lopta je prohujala pored leve stative.
04. Minut
ŠANSA ZA DOMAĆE! Odmah je usledio i napad Ferencvaroša, lopta se odbila na 18 metara od gola, na nju je naleteo Bešić, ali je bio neprecizan. Prvi šut ka golu Milana Borjana.
01. Minut
ŠANSA ZA ZVEZDU! Prvi korner Crvene zvezde, Kanga je ubacio loptu, stvorila se gužva. Za malo je zakasnio Rodić!