ZVEZDA PALA U TURSKOJ: Hamšik i CRVENI KARTON presudili crveno-belima!

15.09.2022. 18:02
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Utakmica velikih očekivanja...

Beogradska Crvena zvezda poražena je od Trabzonspora rezultatom 2:1, u okviru drugog kola Lige Evrope.

(SASTAVI) NEMA KATAIJA U PRVIH 11: Vrlo originalno rešenje Miloša Milojevića

SVE JE SPREMNO ZA POČETAK: Selektor Stojković OKUPIO stručni štab!

PODRHTAVA PIREJ: Kejlor Navas oblači crveno-beli dres

Inicijativa gostiju usledula je na samom startu meča. Ipak, uspevala je Zvezda da koliko toliko primiri loptu. Međutim zatim je usledio pojačani ritam Trabzona.

Videli su da ima prostora i da mogu da napadnu Crvenu zvezdu, uspeli su u 16. minutu prvi put da priprete preko Trezegea koji je šutirao sa oko 20 metara kada je Borjan uspeo na sjajan način da interveniše.

Ipak, samo minut kasnije, gol u mreži Crvene zvezde, ponovo je Trezege pravio problem, bio je na levoj strani, centrirao i pronašao usamljenog Hamšika koji nije imao problem da glavom savlada Borjana.

Zvezda se razbudila do kraja poluvremena, imali su par dobrih akcija, Osman Bukari je posle jednog trka pokušao da ugrozi golmana Čakira, ali je protivnički čuvar mreže izašao kao pobednik.

Praktično bez bitnijih šansi do kraja poluvremena, Trabzon je zasluženo vodio, a onda je Milojević odlučio da u igru ubaci Kataija. Kasnije su ušli Mustafa i Kulibali, ali nije mnogo vredelo.

Igrao se 62. minut kada je Kings Kangva dobio drugi žuti karton, ponovo zbog neopreznog starta, ovoga puta ga je prevario Bakasetas.

Čini se da je svaku dilemu na ovom meču otklonio Trezege, igrač ove utakmice.

Prethodno je Kanga zaustavio napad Trabzona, da bi, slično kao protiv Makabija, izgubio loptu na svojoj polovini, nakon čega je usledio gol. Trezege je pucao svom snagom i ubio pauka, 2:0.

Srpski šampion je uspeo da stigne do gola u poslednjim trenucima susreta.

Utešni gol postigao je Veljko Nikolić, zaboravljeni momak koji je na asistenciju Ibrahima Mustafe postavio konačan rezultat.

Nadali smo se drami, ali ništa od toga, domaćin je stigao do tri boda.

Detaljniji tok meča možete pročitati u nastavku teksta.

TRABZONSPOR - CRVENA ZVEZDA 2:0

Drugo poluvreme

90+
KRAJ MEČA! Zvezda je poražena na gostovanju u Turskoj!
90. Minut
IGRAĆE SE JOŠ 4. MINUTA!
89. Minut
GOOOL!!!! Veljko Nikolić postiže gol kojim je zaostatak prepolovljen. Sve je počelo njegovim driblingom, pomogao mu je Katai da iznesu tu loptu koja stiže do Ibrahima Mustafe na desnoj strani šesnaesterca.
84. Minut
IZMENA U ZVEZDI! Radovan Pankov je na terenu umesto Gelora Kange
80. Minuta
POVREDA U TRABZONSPORU! Ušao je Omur u drugom poluvremenu umesto Gomesa, ali nije sastavio ni 20 minuta pre nego što je doživeo povredu zbog koje je morao da završi meč pre vremena kada je iznesen u nosilima. U igri je umseto njega Bozok.
68. Minut
GOOL!!! Kanga komplikuje,ne ispucava loptu Bakasetas je oduzeo loptu koja je stigla do Trezegea,a ovaj silnim udarcem uradio ono za šta mu se u 16. minutu isprečio Borjan. Ovoga puta je kapiten Zvezde bio nemoćan.
63. Minut
CRVENI KARTON ZA KANGVU! Crveni karton za Kangvu! Zvezdina misija je sada postala duplo teža. Drugi žuti, odnosno Crveni karton je dobio Kings Kangva. Ako je sudija mogao da mu progleda kroz prste kod prvog faula, ovog puta je zaslužio. Start otvorenim đonom nad Bakasetasom je označio kraj za vezistu iz Zambije.
50. Minut
PROBLEM ZA ZVEZDU - DRAGOVIČ NA ZEMLJI! Đanini je ušao u duelu sa Kangvom, pa sa Kangom i potom u padu neoprezno startovao nad Dragovića koji je odmah pao na zemlju i zatražio medicinsku pomoć.
48. Minut
NOVI PRODOR TRABZONA! Jedan pas je izbacio kompletnu odbranu Zvezde. Lopta je stigla do Đaninija iza poslednje linije crveno-belih, ali srećom pa igrač sa Zelenortskih ostrva to ne koristi i šalje centaršut po zemlji iza leđa svojih saigrača.
46. Minut
UTAKMICA SE NASTAVLJA! Na terenu je Aleksandar Katai umesto Slavoljuba Srnića!

Prvo poluvreme

45. Minut
POLUVREME U TURSKOJ! Trabzonspor na poluvremenu ima gol prednosti koji je postigao Marek Hamšik u 16. minutu.
41. Minut
Često se pravi pauza nakon prekršaja, a poslednji u nizu koji se našao na zemlji je Pešić. Napadač Zvezde za sada ne igra sjajnu utakmicu, ali se čini da bi presing koji vrši na poslednju liniju protivnika mogao da urodi plodom.
33. Minut
BRANI ČAKIR! Bukari je dobro prošao do kaznenog prostora, namestio se, šutorao ali je golman Čakir to odbranio sjajnim paradom!
31. Minut
RODIĆ MAŠI! Kombinovali si Kangva i Bukari po levoj strani, na kraju je Bukari centrirao, loptu je izbio golman Čakir ali samo do Rodića koji iunprve šutira ali visoko preko gola!
24. Minut
DRAGOVIĆ SPASAVA ZVEZDU! Đanini je prodrao u kazneni prostor, došao pred peterac, šutorao ali jr taj udarac izblokirao Dragović!
18. Minut
NOVA ŠANSA ZA DOMAĆE! Hamšik je centrirao sa ivice šesnaesterca, ali išla je ta lopta ka golu, srećom po crveno-bele Borjan to hvata!
16. Minut
GOOL!!! Hamšik dovodi Trabzonspor do vođstva od 1:0! Gomez je centrirao a Hamšik zabio glavom u mrežu Borjana. Može konstatovati i da je Zvezdina odbrana loše odreagovala na ovaj prodor domaćih.
06. Minut
ŽUTI KARTON ZA ZVEZDU! Dobija ga Kings Kangva zbog faula u zoni odakle Marek Hamšik može da uputi opasan centaršut. Nije dobro što je u ovako ranoj fazi upisan u sudijinu beležnicu, moraće da se čuva.
03. Minut
ŠANSA ZA ZVEZDU! Loša komunikacija odbrane i golmana Čakira koji su mi prosledili loptu. Pešić je krenuo na tu loptu ali je iskusni turski golman izbio tubć loptu