PARTIZAN JE U LIGI KONFERENCIJA: Crno-beli uz dosta grešaka stigli do evropske jeseni!

25.08.2022. 19:45
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan

Plej-of za Ligu konferencija...

Beogradski Partizan remizirali su sa ekipom Hamrun Spartansa u revanš meču na Malti, rezultatom 3:3, što u ukupnom skoru iznosi 7:4 u korist crno-belih što ih vodi direktno u grupnu fazu Lige konferencija.

VLAHOVIĆ DOBIO KONKURENCIJU: U Juventus stigao centarfor razbijač

FIFA RANG LISTA: Srbija se nije pomakla!

POJAČANJE ZA LŠ: Dinamo vraća igrača za kog su dobili 30 MILIONA EVRA!

Slabo i neubedljivo je ušao Partizan u ovaj meč, domaći su napadali svom silinom, što im se isplatilo u 27. minutu kada je hrvatski internacionalac Pršo, nakon loše reakcije odbrane Partizana, zakucao loptu u mrežu crno-belih za 1:0.

Tek posle primljenog gola crno-beli su se trgli, počeli su angažovanije da igraju u napadu i već u 34. minutu Rikardo Gomeš je izjednačio na 1:1. Sve se dogodilo posle kornera koji je sa leve strane izveo Živković, lopta mu se potom odbila, usledio je još jedan centaršut, a posle loše intervencije protivničkog golmana Rikardo je došao do lopte i snažnim udarcem pod prečku pogodio mrežu - 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme koje je Partizan bolje odigrao do samog finiša meča. Crno-beli su do preokreta došli u 72. minutu meča posle odlične akcije Uroševića po levoj strani, sam sebi je pripremio priliku posle kombinacije sa Dijabateom i Partizan je poveo sa 2:1.

Sedam minuta kasnije, crno-beli su uvećali razliku posle odlične akcije Natha i Andradea koji je savršeno centrirao za Rikarda koji svojim drugim golom donosi prednost Parttizanu od 3:1.

Izgledalo je tada da će Partizan mirno privesti kraju ovu utakmicu u posldnjih desetak minuta, ali umesto toga, Petrićevi puleni su skrivili čak dva jedanaesterca koje su iskoristili prvo Vinisijus u 82. i Fedel u 90. minutu za konačnih 3:3.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, Partizan je i zvanično postao učesnik trećeg po rangu UEFA takmičenja, Lige konferencija, drugu godinu za redom.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

HAMRUN - PARTIZAN 3:3

Drugo poluvreme

90+
KRAJ MEČA! Partizan je u Ligi konferencija!
90+
IGRAĆE SE JOŠ 4 MINUTA!
90. Minut
PENAL ZA HAMRUN!!! Andrade je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, potpuno nepotrebno...što koriste domaći i postižu pogodak za izjednačenje i 3:3.

81. Minut
GOOL!!! Hamrun smanjuje prednost Partizana sa bele tačke, nakon što je Kristijan Belić igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

78. Minut
GOOOL!!! Sjajno su kombinovali Natho i Andrade, koji je odlično centrirao ka Rikardu Gomešu koji glavom šalje loptu u mreću Hamruna! Hamrun - Partizan 1:3

72. Minut
GOOL!!! Partizan je preokrenuo Hamrun na Malti! Urošević i Dijabate su kombinovali na ivici šesnaesterca, ohrabrio se Urošević, napao, tražio prostor za udarac - šutirao i zatresao mrežu domaćina! Hamrun - Partizan 1:2! U ukupnom skoru je 2:6 za crno-bele i može se reći da je pitanje učesnika u Ligi konferencija rešeno.
64. Minut
DODO PRETI PARTIZANU! Uputio je igrač Hamruna udarac sa 16 metara ali na svu sreću po crno-bele lopta ide visoko preko gola.
62. Minut
VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN!!! Menig je odlično odregovao na kiks odbrane Hamruna, prosledio loptu do Rikarda koji je ostap pred praznim golom šutirao je ali je dobro utrčao odbranbeni igrač Maltežana i spasao svoj tim!
56. Minut
Mirniji period igre! Izjednačen posed lopte. Bitka se uglavnom vodi na sredini terene gde ni jedni ni drugi igrači kao da nemaju samopouzdanja da krenu ka golu.
48. Minut
NOVI ŠUT KA GOLU DOMAĆIH! Giomije je prevario Saničanina i izvukao se na udarac sa nekih 18 metara, ali veoma neprecizan...
46. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Prvo poluvreme

45+
KRAJ PRVOG POLUVREMENA NA MALTI! Hamrun - Partizan 1:1 u ukupnom skoru 2:5.
42. Minut
PARTIZAN UMALO DO PREDNOSTI! Dijabate se odlično snašao protiv trojice odbranbenih igrača Hamruna, provukao je loptu do Meniga koji je krenuo ka golu, međutim golman domaćih mu odličnim klizećim startom izbija loptu. Ostaje 1:1 na Malti.
38. Minut
GIOMIJE ŠUTIRA! Ponovo odbitak od odbrane Partizana na koji naleće ofanzivac Hamruna i iz prve šutira ka golu Popovića - lopta je okrznula spoljni deo stative!

34. Minut
GOOOL!!! Partizan poravnava razultat! Rikardo Gomeš je sjajno reagovao na nespretnu reakciju golmana Hamruna i napucava loptu u mrežu.

27. Minut
GOOL!!! Hamrun vodi sa 1:0! Giomije je uspeo da nakon odbitka iz kaznenog prostora uposli Prša koji je šutirao ka golu golmana Popovića sa 7. metara i bez problema ga savladao. Maltežani uspevaju da smanje prednost Partizana iz prve utakmice, te sada ukupan skor iznosi 2:4
25. Minut
NOVA ŠANSA ZA DOMAĆE! Pršo je odlično pronašao Sola na dasnoj ivici kaznenog prostora, ovaj odmah šutira ka golu, ali na sreću po crno-bele nedovoljno precizno! Ofanziva Hamruna se nastavlja.

FK Partizan

21. Minut
LOŠA REAKCIJA ODBRANE PARTIZANA! Giomije je naleteo na loptu koja je iskosa poslata kao centaršut, zahvatio je loše ovaj šut napadač maltežana i lopta odlazi visoko preko gola.
16. Minut
PRVI UDARAC KA GOLU PARTIZANA! Menig je dobro prošao po desnoj strani, centrirao - Rikardo je loptu zahvatio glavom ali lopta završava pored gola. Ostaje 0:0!
15. Minut
Mirniji period utakmice! Domaćin i dalje ima inicijitivu na terenu ali ne uspevaju da povežu pasove na polovini Partizana, gde je odbrana solidno postavljena.
10. Minut
PRŠO PRETI PARTIZANU! Izvukao se hrvatski internacionalac na udarac koji je uputio sa nekih 17 metara, na sreću po crno-bele lopta prolazi tik pored stative.
02. Minut
ŠANSA ZA DOMAĆE! Šutirao je Metju Gijomilje iskosa sa ivice šesnaesterca. Lopta je išla po sredini, a tu je čekao spreman Aleksandar Popović koji brani jednom rukom i skreće loptu u korner.