VUČIĆEVA IDEJA: Neka Zvezda i Partizan igraju zajedno na Nacionalnom stadionu kao Inter i Milan
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o izgradnji Nacionalnog stadiona.
Po Vučićevoj ideji, Nacionalni stadion bi trebalo da posluži Crvenoj zvezdi i Partizanu, pa predsednik Srbije smatra da bi večiti rivali mogli da dele teren po uzoru na Inter i Milan.
– To je Nacionalni stadion o kojem država odlučuje. Savetujem i jednima i drugima da se, poput Intera i Milana, prijave za korišćenje tog objekta. Italijani su svoj nazvali San Siro ili Đuzepe Meaca, svako po svojoj legendi, a igrali su na istom stadionu. Jedni su bili interisti na severnoj tribini, drugi milanisti na južnoj i to je to. I jedni i drugi su koristili isti teren – rekao je Vučić za "TV Informer"
Vučić je otkrio da je o ovoj temi već obavio razgovore sa vodećim ljudima dva najveća srpska kluba – Zvezdanom Terzićem, Rasimom Ljajićem.
– Rekao sam Terziću i Ljajiću, a pre toga i Vučeliću: onaj ko ne razume da ljudi traže novi komfor, taj je u zabludi. Možete da imate najlojalnije navijače na svetu, a niko ih više nigde nema na takav način, ali ljudi žele udobnost za sebe i svoje porodice. Onaj ko jednom dođe na Nacionalni stadion, sa teškom mukom će se vraćati na ostale objekte – dodao je predsednik Srbije.
Podvukao je Vučić i da će država renovirati stadion Partizana.
– Bez obzira na to što je Zvezda renovirala ovu svečanu tribinu i bez obzira na to što ćemo mi, kao država, renovirati Partizanov stadion i uložiti novac, jer nam je to potrebno zbog organizacije Evropskog prvenstva za mlade koje realizujemo sa Albanijom, razlika u kvalitetu, klasi i komforu je neuporediva – pojasnio je Vučić.