17°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

REZULTAT PO MERI ORLOVA: Brazil golom Kazemira slomio Švajcarce i prošao u osminu finala

28.11.2022. 18:53
Kazemiro
Kazemiro / Izvor: Reuters

Minimalan trijumf.

Fudbaleri Brazila savladali su Švajcarsku (1:0) u meču drugog kola grupe G Svetskog prvenstva u Kataru.

MITROVIĆEVA SUPRUGA DALA PODRŠKU ALEKSANDRU: Ovo govori više od hiljadu reči (VIDEO)

ZAŠTO NISU UŠLI VLAHOVIĆ I JOVIĆ? Piksi odgovorio na goruće pitanje

NOVI VELIKI PROBLEM: Strelac ”Orlova” objavio da je POVREĐEN!

Karioke su na ovom duelu kao i protiv Srbije tek u drugom poluvremenu uspeli da zaprete ozbiljnije protivniku. U prvih 45 minuta, jedino je prilika Vinisijusa bila vredna pomena, ali se istakao golman Švajcarske Jan Zomer.

SVETSKO PRVENSTVO, 2. KOLO, GRUPA G

Brazil - Švajcarska 1:0 (0:0)

Strelci: Kazemiro 83. minut

Stadion: 974

Sudija: Ivan Arsides Barton Sisneros (Salvador)

BRAZIL (4-2-3-1): Alison - Militao, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Fred (od 59. Gimarais), Kazemiro - Rafinja (od 73. Antoni), Paketa (od 46. Rodrigo), Vinisijus - Rišarlison (od 73. Žezus).

ŠVAJCARSKA (4-3-3): Zomer - Vidmer, Akandži, Elvedi, Rodrigez - Sou (od 75. Ebišer), Džaka, Frojler - Rider (od 59. Štefen), Embolo (od 76. Seferović), Vargas (od 59. Fernandes)

U nastavku nešto odlučnija igra tima selektora Titea, 64. minut se igrao kada se zatresla mreža evropske ekipe. Vinisijus je sjajno umakao odbrani i lagano rešio situaciju jedan na jedan sa Zomerom. No, javio se VAR i konstatovano je da je Rišarlison sredinom akcije bio u ofsajdu i gol je poništen.

Izvršeno je nekoliko izmena i Brazil je krenuo još odlučnije ka golu protivnika, a bunker je probijen u 83. minutu, Kazemiro je na pas Rodriga raspalio volej udarcem i doneo Brazilcima nokaut fazu.

Karioke u narednoj rundi igraju protiv Kameruna u petak od 20 časova kada se igra i meč Srbije i Švajcarske.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.