6°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

MUNDIJAL, 6. DAN: Nula Engleza i SAD, remi Ekvadora i Holandije, Iran u zaustavnom vremenu srušio Vels! Senegal slavio protiv domaćina

25.11.2022. 11:05 21:56
Svetsko prvenstvo 6. dan
Svetsko prvenstvo 6. dan / Izvor: Profimedia
Ne toliko kvalitetan fudbal

Počela je druga runda na Svetskom prvenstvu. Odigrani su mečevi grupa A i B. Iran je savladao Vels (2:0) u prvom meču dana, Senegal je bio bolji od Katara (3:1). Fudbaleri Holandije su došli do boda protiv Ekvadora (1:1), dok su u poslednjem duelu SAD i Engleska odigrali mršavih 0:0.

ČEKALI DA SE UPALI KAMERA, PA SE RUGALI NAŠIMA U LICE: Nesportski gest fudbalera Brazila tokom meča sa Srbijom (VIDEO)

VELIKA FRKA: Ronaldo ga besno gledao, Bukari objasnio zašto je slavio gol kao najveća zvezda Portugalije (VIDEO+FOTO)

DANAS ĆU TI POKAZATI KO SAM I ŠTA SAM: Kako je Piksi održao čas Maradoni uz DVA LAŽNJAKA koji nikad nisu izveli ni Mesi, ni Ronaldinjo (VIDEO)

21:55 Bledo, nezanimljivo i na kraju je i rezultat merodavan. SAD - Engleska 0:0.

20:50 Selekcija SAD je bila bolji protivnik u prvom poluvremenu, Pulišić je propustio najbolju priliku kada je pogodio prečku, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

20:00 Počeo je poslednji meč današnjeg programa, u okviru grupe B sastaju se Engleska i SAD.

19:00 Nije bilo pogodaka do kraja meča (izvešta j pročitajte OVDE) i posle dva kola Holandija i Ekvador imaju po četiri boda, pa će u poslednjem kolu pasti odluka o tome ko će u osminu finala, u igri je i Senegal sa tri boda, domaćin Katar je završio takmičenje. Parovi treće runde: Holandija - Katar, Senegal - Ekvador

18:10 Posle samo četiri minuta nastavka Ekvadorci dolaze do izjednačenja, Enver Valensija je strelac.

17:50 U poslednjim sekundama prvog poluvremena Estupinjan je postigao pogodak, ali je gol poništen zbog pasivnog ofsajda Džeksona Poroza i Lale vode sa 1:0.

17:05 Već vode Holanđani, sjajni Kodi Gakpo je postigao svoj drugi gol na prvenstvu, odličan udarac levom nogom fudbalera PSV-a.

17.00: Počeo je meč Holandija - Ekvador

15:59: KRAJ. Senegal je slavio sa 3:1. Izveštaj pročitajte ovde.

15.46: Neizvesnost je kratko trajala. 3:1 za Senegal strelac je Dieng.

15.41: Prvi gol za Katar na Mundijalu, 2:1 za Senegal. Strelac je Mohamed Muntari, sada se vraća neizvesnost.

15.11: GOOL!!! 2:0 za Senegal. Strelac je Famara Didiju.

14.53: Na odmor se odlazi rezultatom Senegal - Katar 1:0.

14.40: Senegal vodi 1:0! Strelac gola je igrač Salernitane Bulaje Dija.

14.35: Sudija je propustio priliku da svira penal za Katar, a svakako je bio daleko ozbiljniji kontakt nego kada je dosuđen za Portugal u četvrtak.

14.00: Počinje meč Senegal - Katar

13.03: Kraj. Iran je savladao Vels sa 2:0. Izveštaj pročitajte ovde.

13.01: Gool. Novi gol za Iran u 11 minutu zaustavnog vremena. Ovoga puta mrežu je zatresao Ramin Rezain

12.59: Gool. U osmom minutu nadokande Iran postiže zlata vredan gol. Strelac je Rozeb Češmi.

12.47: Ipak crveni karton za golmana Velsa Vejna Henesija. Velšani će u samom finišu igrati sa igračem manje.

12.44: Sporna situacija. Golman Velsa Henesi sprečio je kontru Irana na 30 metara od svog gola. Samo žuti karton. Interverisaće VAR soba.

11.50 Peti uzastopni meč na Mundijalu završen je bez golova na poluvremenu, Vels - Iran 0:0. Selekcija iz Azije je postigla gol u 16. minutu, ali je VAR opravdano poništio pogodak Holizadeha zbog ofsajda.

11.31 Supruga selektora Dragana Stojkovića, Senažana, zasenila je mlađe lepotice tokom meča Brazil - Srbija (pogledajte OVDE).

10.45 Proslava gola fudbalera Crvene zvezde Osmana Bukarija na utakmici Portugalija - Gana digla je buru, pošto je to učinio na način na koji to radi Kristijano Ronaldo (opširnije pročitajte na OVOM linku).

U petak je na programu četiri utakmice. U 11 časova sastaju se Vels i Iran u B grupi, a posle njih na teren će Katar i Senegal u A grupi.