MUNDIJAL, DAN 15: Englezi ZAKAZALI derbi sa Francuskom!

03.12.2022. 23:14 17:13
Engleska
Engleska / Izvor: Reuters
Ko će izboriti plasman u četvrtfinale?

U subotu, 4. decembra na programu je drugi dan nokaut faze Mundijala u Kataru. Igraće se dve utakmice u kojima će snage odmeriti Francuska i Poljska, odnosno Engleska i Senegal, dva tima iz ovih parova će pobedom obezbediti olasman u četvrfinale, a to su već uradili Argentina i Holandija.

NEMCI OBJAVILI DOKAZE: Srbija definitivno OŠTEĆENA ZA PENAL (VIDEO)

KRATKO I JASNO: Oglasio se i Dušan Vlahović!

SKANDAL: Englezi nazvali Srbe fašistima i rasistima!

21:52 Fudbaleri Engleske savladali su Senegal rezultatom 3:0 i tako prošli u četvrtfinale Svetskog prvenstva. Tamo će ih čekati Francuska (10. decembra), koja je ranije u toku dana pobedila Poljsku rezultatom 3:1.

21:15 Saka na asistenciju Fodena donosi 3:0 i čini se da je to kraj nadanja za Senegalce.

20:48 U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena Hari Kejn donosi 2:0 Englezima. To je krajnji rezultat prvog poluvremena.

20:38 Engleska je povela 1:0 pogotkom Hendersona. Hrabro se držao Senegal, ali su ipak primili gol.

20:00 Počeo je meč Engleske i Senegala.

17:57 Kraj meča. Francuska je četvrtfinalista Svetskog prvenstva, pobeđena je Poljska 3:1 i nastavlja se san "galskih petlova" o odbrani krune.

17:56 Levandovski smanjuje sa ponovljenog penala. Za 3:1.

17:47 Brutalni Mbape donosi 3:0 i kraj je nadama Poljaka.

17:35 Kilijan Mbape duplira prednost Petlova koji sada imaju lepu prednost (2:0)

16:50 Završeno je prvo poluvreme. Francuska vodi sa 1:0

ISTORIJA JE ISPISANA: Žiru pretekao Anrija!

16:43 - Francuska je povela sa 1:0 golom Olivijea Žirua. On se ovim pogotkom usamio na listi najboljih strelaca u istoriji ove zemlje, sa čak 52 na svom kontu, jednim više od Tijerija Anrija.

16:00 Počeo je susret Francuske i Poljske u okviru osmine finala Mundijala u Kataru.

13:30 - Kristijano Ronaldo uvršten je među 11 najgorih igrača u grupnoj fazi ovog Svetskog prvenstva.

RONALDO PREDVODI NAJGORIH 11: Izabran najslabiji tim grupne faze Mundijala, evo ima li Srba u njemu

Na teren će najpre ekipe Francuske i Poljske, taj meč je na programu od 16. časova po srednjeevropskom vremenu.

Aktuelni prvak sveta, Francuska je već posle prva dva kola obezbedila plasman u nokuat fazu i prvo mestu u grupi. U poslednjem kolu Didier Deschamps je imao taj luksuz da je mogao da odmara prvotimce i da pruži šansu rezervistima.

Francuska nam je pokazala da, kada igra u najjačoj postavi, je veoma dobra napadačka ekipa i da je trio Ousman Dembele, Kylian Mbappe i Olivier Giroud jedan od najboljih na svetu i da može postići gol protiv bilo koje ekipe na planeti. U prve dve utakmice njih trojica zaslužni su za svih šesto golova Francuske.

Isto tako, Francuzi su nam pokazali da im malo škripi u odbrani jer su na svakom meču grupe primili po gol i pored toga što u prva dva kola rivali nisu stvorili veliki broj prilika.

Svetski šampion iz 2018. godine obezbedio je plasman u nokaut fazu i ima dobru šansu da ode još korak dalje i približi se odbrani trona.

Što se tiče selekcije Poljske je prošla grupu sa četiri poena i dva data gola. U nokauf fazu su prošli najviše zbog bolje gol razlike u odnosu na Meksiko.

Ovo je prvi put da se Poljska kvalifikovala za nokaut fazu još od Svjetskog prvenstva 1986. godine.

U grupnoj fazi Poljska nije postigla gol na dva meča, ali isto tako na dva nije primila ni gol. Njihovo najbolje poluvreme bilo je protiv Saudijske Arabije. U gotovo svakom drugom poluvremenu bili su veoma bledi.

Poljska ima samo 34% poseda po utakmici (treći najslabiji rekord na turniru) i samo 6,3 šuta na gol. Samo Kostarika ima manje. U prva dva meča grupne faze igrali su 3-5-2 formaciju, ali protiv Argentine u poslednem kolu promenili su na 4-4-2.

U terminu od 20 časova sastaju se Engleska i Senegal.

Izabranici Gereta Soutgejta ostavila je solidan utisak na otvaranju turnira, uverljivim pobedama protiv Irana i Velsa. No, pokazala je i određene slabosti u dvoboju protiv SAD-a, zbog čega još uvek nije počela euforija o "It’s coming home".

Englezi imaju ekipu krcatu zviezdama, vrednu više od milijardu eura, a na Soutgejtu je samo odabrati one koji će međusobno najbolje sarađivati. Hari Kejn tu ima središnje mesto, kao napadač koji je sposoban asistirati saigračima, ali i poentirati ako se nađe u prilici, što bi moglo doći do izražaja ove nedjelje u Al Khoru.

Biće zanimljivo videti koga će još ubaciti engleski selektor u udarni sastav, jer Rašford nije igrao na početku turnira, da bi se pokazao izuzetno raspoložen protiv Velsa, dok se minutaži svakako nadaju Saka i Sterling, ključni u visokoj pobedi protiv Irana.

Što se pak Senegala tiče, koju vodi harizmatični trener Aliou Sise jedno je od najugodnijih iznenađenja na turniru, jer je delovala odlično u sve tri utakmice grupne faze, a pogotovo protiv Ekvadora, protiv kojeg je ostvarila ključnu pobedu.

Treba naglasiti i da su Senegalci ostali bez Sadija Manea uoči turnira, no nisu se predali, već igraju ofanzivni fudbal koji čini se da daje rezultate. Dia i Sar predstavljaju najveću opasnost u napadu, a tu je i Englezima dobro poznati Koulibali u zadnjoj liniji, koji se pokazao opasan iz prekida.

Drugim rečima, na stadionu Al Bajt, Senegalci se sigurno neće zatvoriti i panično izbijati loptu što dalje od svog gola, no imaju li kvalitet da ravnopravno pariraju Englezima, to je sasvim druga priča…