MUNDIJAL, 11 DAN: Neviđena drama u grupi C! Srećni Poljaci idu dalje! Australijanci šokirali Dansku

30.11.2022. 15:14 22:06
Svetsko prvenstvo Katar blog
Svetsko prvenstvo Katar blog / Izvor: Profimedia
Uzbudljivi mečevi.

Danas su odigrani mečevi u grupama C i D. Francuska kao prvoplasirana je prošla dalje, dok su uz njih Australijanci u osmini finala. U večernjem terminu viđena je prava drama. Na kraju Argentina kao prva i Poljska kao drugoplasirana idu u nokaut fazu.

Pa su parovi osmine finala. Poljska - Francuska i Argentina - Australija.

Uživo blog današnjeg dana mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

ŠTA SE DEŠAVA SA VLAHOVIĆEM? Na treningu Srbije rešene sve dileme

SVE JE POŠLO KAKO NE TREBA… Dejo Savićević bez dlake na jeziku o partijama Srbije u Kataru

ANA RAJKOVIĆ OTKRILA ISTINU O TRAČEVIMA KOJI KRUŽE: A onda progovorila o paklu kroz koji je prošla: "Napasti ranjenog lava..."

22:00 Na kraju Argentina i Poljska idu dalje. Meksiko je savladao Saudijsku Arabiju 2:1, a gol za Azijce je postigao Al Davsari, dok je Poljska poražena od Argentine 2:0.

21:26 Hulijan Alvarez je duplirao prednost Argentinaca i sada Meksiko i Poljska su izjednačeni sa identičnom gol razlikom 2:2. Velika drama, postoji šansa da rešavaju kartoni.

21:15 Komplikuje se situacije. Meksiko je poveo sa 2:0 i samo gol mu je potreban za nokaut fazu. Biće drame.

21:09 Prate se večerašnji mečevi. Meksiko je došao do vođstva protiv Saudijske Arabije, Martin je bio strelac. Meksikanci su sada izjednačeni sa Poljskom na drugoj poziciji, ali imaju za dva gola slabiju gol razliku. Argentina je trenutno prva.

21:05 Sjajan prodor Moline, povratna lopta na ivicu šesnaesterca, tu je bio Mekalister i odlično pogodio dalji ugao gola Poljske za 1:0.

20:48 Završeno je prvo poluvreme. Bez golova na oba meča grupe C.

20:39 Lionel Mesi promašio je penal, sjajno je intervenisao Ščesni. Pravda je zadovoljena, pošto su Argentinci dobili apsurdan penal nakon duela upravo Mesija i Ščesnog. U drugom duelu ove grupe još uvek je bez golova.

20:00 Počeli su mečevi u okviru grupe C. Argentina - Poljska i Meksiko - Saudijska Arabija.

17:55 Nije bilo golova do kraja meča Australija - Danska, pa su Sokerosi obezbedili plasman u osminu finala. Francuska je izjednačila u 98. minutu, ali je Grizmanov gol poništen zbog ofsajda. No i ovaj rezultat šalje Francuze u nokaut fazu sa prve pozicije.

AUSTRALIJA JE U OSMINI FINALA: Nada Tunisa trajala tri minuta, Leki je heroj Kengura

17:20 Tunis je golom Kazrija u 58. minutu došao do prednosti protiv Francuske i imao plasman u osminu finala, ali je posle svega tri minuta i Australija povela protiv Danske golom Lekija pa dalje opet idu Australijanci.

16:48 Posle prvih 45 minuta bez golova je i na meču Tunis - Francuska i Danska - Australija. Uz Francuze koji su već među 16, sa ovim rezultatima dalje ide i Australija.

C grupa

Prava mala drama vlada u C grupi uoči utakmica poslednje runde grupne faze takmičenja. Poljska je trenutni lider sa četiri boda, ali Levandovskog i drugove očekuje vraški težak zadatak protiv Argentine. “Gaučosi” su se oporavili od poraza od Saudijske Arabije, savaladali su Meksiko sa 2:0 u drugom kolu i sada jure pobedu za siguran plasman u osminu finala.

Poljacima i Argentincima bi odgovarao i remi da prođu dalje zajedno ukoliko Meksiko i Sauidjska Arabija remiziraju u drugom duelu C grupe, čak i minimalna pobeda Argentine uz slavlje Meksika do tri gola razlike. Saudijcima trijumf donosi siguran plasman u narednu fazu, dok je Meksiko u najtežem položaju. Igra mu samo pobeda uz trijumf Argentine i da u konačnom zbiru ima  u tom slučaju bolju gol razliku od Poljske. Zbilja teško…

3. kolo

Poljska – Argentina 20

Saudijska Arabija – Meksiko 20

D grupa

Francuska je već među 16 najboljih, a Australija je u ovom trenutku najbliža da se pridruži “galskim petlovima”. “Kengurima” odgovara i bod protiv Danske, dok je selekciji sa severa Evrope imperativ osvajanje tri boda. Tunis, takođe, može dalje u teoriji, ali treba da nadigra “trikolore” i da ima bolju gol razliku od Australije ili Danske u scenariju prema kojem dve selekcije imaju po četiri boda. Teška priča, kao i u slučaju Meksika u C grupi. Međutim, nikad se ne zna šta donosi noć…