ALILOVIĆ: Mogla je utakmica da ode i na jednu i na drugu stranu

26.03.2023. 22:05
KK Cedevita Olimpija
KK Cedevita Olimpija / Izvor: MN Press
Cedevita Olimpija poražean u Beogradu od Partizana.

Ekipa Cedevite Olimpije bila je bluizu da i drugi put u sezoni savlada ekipu Partizana, ali je ipak poražena u prepunoj ''Štark'' areni sa 76:73 u neizvesnoj završnici. Uprkos porazu, nije trener gostiju Miro Alilović bio nezadovoljan.

Počinje FESTIVAL PROLEĆNIH BONUSA: Poleti Aviatorom i preuzmi FREEBET!

UMOR JE JEDAN JEDINI RAZLOG: Obradović posle pobede KRITIKOVAO određene igrače

DRAMA U ARENI: Partizan strepeo u neizvesnoj završnici, ali savladao Cedevita Olimpiju

- Čestitke Partizanu na pobedi, bila je baš dobra utakmica, pred ovakvim ambijentom i ovakvim navijačima. Koliko su pomogli njima, toliko su i nama. Mogla je utakmica da ode i na jednu i drugu stranu. Pokazali smo da smo tim, kakav pre nismo bili. Imali smo koncentraciju, fokus, jedan skok je odlučio utakmicu. Odreagovali smo u poslednjem napadu malo brzopleto. Šest minuta pre kraja imali smo tri otvorena šuta kada smo mogli da rešimo utakmicu, ali nismo uspeli - rekao je Alilović koji nije mogao da računa na Omića i Alibegovića, ali nije to želeo oda koristi kao izgovor. - Neću i ne volim, ako me razumete, da pričam o igračima koji nisu tu. Kosi je odradio jedan trening i dobro je odreagovao. Imali smo problem sa faulovima, ali momak je dao sve od sebe, čak više od onoga što sam očekivao.

Poslednja četvrtina bile je prilično neefikasna na obe strane, ali posebno su gosti imali problema da postignu poene.

- Kada se igra brza i agresivna košarka, bilo je velikog pražnjenja, pogotovo kod bekova. Zbog toga su šutevi bili kratki, ali za nas je ovo veliki napredak i moramo da idemo u tom smeru - poručio je Alilović.