ABA LIGA: Zvezda račun za Monako ispostavila Mornaru, pukla stotka u Pioniru (VIDEO)

17.11.2018. 20:41
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli i dalje neporaženi u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Mornar u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' u osmom kolu ABA lige sa 104:71 (23:16, 27:16, 25:27, 29:12) i tako ostali lider na tabeli i jedina neporažena ekipa u regionaslnom takmičenju. Gosti iz Bara bili su ravnopravan rival samo do sredine prve deonice, da bi ostatak meča Zvezeda sigurnom igrom kontrolisala meč i rezultat za ubedljiv trijumf kojim je brzo uspela da se oporavi od iznenađujućeg poraza od Monaka u sredu.

Mornar je bolje ušao u meč i brzo poveo sa 5:0 i 7:2, uspevši da čuva prednost u prvih četiri minuta meča. Beron i Lazić pokrenuli su Zvezdu, pridružili su im se Odžo i Faje i crveno-beli su potpuno preokrenuli rezultat i na pravi mali odmor otišli sa sedam poena prednosti (23:16). Mornaru koji se oslanja na šut za tri poena, on nije dobro služio tokom prvog poluvremena što su izabranici Milana Tomića maksimalno koristili i u 13. minutu došli do prve dvocifrene prednosti 30:20. Ubacio je Tomić ubrzo Ristića, Nenadića, Dobrića, Čovića i Simanića i u 15. minutu je Zvezda stigla i 15 poena viška (35:20). Mornar je uspeo na kratko da se suprotstavi domaćinu preko raspoloženog Pavića i spusti zaostatak na 35:26, ali su Dobrić i Simanić brz ovratili Zvezdu na dvocifrenu prednost koja je na poluvremenu bila i 18 poena.

Zakucavanjem je Odžo otvorio drugo poluvreme, Beon takođe pogodi i Zvezda je brz odošla do 22 poena prednosti 54:32. Razigrao se u redovima Mornara Voler koji je za prvih pet minuta treće četvrtine postigao 14 poena, a gosti uspeli da prepolove zaostatak na 10 poena (60:50) u 26. minutu. Međutim, Beron je sa dve uzastopne trojke trgao Zvezdu i prekinuo nalet Mornara. To je bilo dovoljno crveno-belima da se i definitivno razbude i kontrolišu ostatak treće četvrtine i pred odlučujuću deonicu odu na maloi odmor sa 16 poena prednosti.

U poslednjoj četvrtini samo se potvrdilo ono što je već bilo jasno, da će Zvezda ostvariti i osmu pobedu i ostati neporažena u ABA ligi. Poslednjih 10 minuta bili su samo formalnost, a u redovima crveno-belih upisalo se svih 12 igrača za ubedljivu pobedu.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 104:71 (23:16, 27:16, 25:27, 29:12)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Javor, Majkić, Babić.

GLEDALACA: 2.500.

CRVENA ZVEZDA: Regland 9, Čović 3, Kešelj 6, Nenadić 8, Lazić 4, Faje 5, Beron 18, Dobrić 8, Ristić 14, Simanić 11, Cirbes 2, Odžo 16.

MORNAR: Mićović 2, Braun 19, Kenig 4, Drenovac 4, Pavić 8, Vujošević 4, Pavićević, Voler 19, Sane 7, Vranješ, Rebić, Luković 4.

Cibona - Zadar (18)

TABELA: Crvena zvezda 8-0, Mega Bemaks 6-1, Budućnost 5-2, Cedevita 4-4, FMP 4-4, Partizan 4-3, Igokea 3-5, Cibona 3-4, Olimpija 2-6, Mornar 2-6, Zadar 2-5, Krka 2-5.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.