Blizu dogovora! Fener odvodi najboljeg igrača crveno-belih
Među najkvalitetnijim igračima elitnog takmičenja
Fenerbahče je blizu dogovora sa Šavonom Šildsom, jednim od najkonstantnijih krila Evrolige u poslednjih nekoliko godina.
Šilds stiže posle šest sezona u Olimpiji iz Milana, gde je bio jedan od ključnih igrača i zaštitnih lica kluba. Američko-danski košarkaš završava pregovore sa turskim velikanom i očekuje se da potpiše dvogodišnji ugovor.
U Milano je došao pred sezonu 2020/21, imao važnu ulogu u plasmanu na Fajnal-for Evrolige, a zatim se učvrstio kao jedan od lidera ekipe.
Njegov dolazak u Fenerbahče nije povezan sa budućnošću Tarika Biberovića, navode izvori bliski klubu, iako se za krilo turskog kluba sve više interesuju NBA timovi.
Šilds je prošle sezone u Evroligi prosečno beležio 12,7 poena, 3,2 skoka i 2,7 asistencija, uz indeks korisnosti 12,8 za 27 minuta po utakmici. Prema naprednoj statistici, bio je prvi u timu po kreiranim poenima, sa prosekom od 19,6 po utakmici kroz sopstvene poene i asistencije.
Šilds je u Evroligi debitovao u sezoni 2018/19 i od tada je 13. najbolji strelac takmičenja po ukupnom broju poena. Među niskim krilima, u tom periodu više poena od njega postigao je samo Vil Klajburn.
Pre Milana nosio je dres Baskonije, a kroz osam evroligaških sezona prosečno je beležio 12,2 poena, 3,5 skokova i dve asistencije za 27 minuta po meču.