NBA: Poraz Bogdana i Atlante za izučavanje, sa 83 na 35 poena (VIDEO)

20.03.2023. 10:08
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Profimedia

Veliki preokret u Teksasu.

Košarkaši San Antonija pobedili su na svom terenu ekipu Atlante rezultatom 126:118. U pobedničkom timu najbolji su bili Keldon Džonson i Devin Vasel, koji su postigli po 29 poena. U poraženom ekipi najbolji je bio Dedžonte Marej sa 22 poena. Srpski košarkaš Bogfan Bogdanović proveo na terenu 23 minuta, a za to vreme postigao je 13 poena i imao je dva skoka i jednu asistenciju.

JOKIĆEV NOVI PLES: Srbin još jednim tripl-dablom doneo slavlje Nagetsima

PRVE REČI ALKARAZA PO POVRATKU NA TRON: Ako sam NAJBOLJI moram da pobedim Novaka

POČINJE OPERACIJA OLIMPIJAKOS: Stigle dobre vesti za Željka Obradovića

Atlanta je prvo poluvreme rešila u svoju korist rezultatom 83:61, a onda je ubacila samo 35 u drugom delu igre. Gosti su početkom treće četvrtine imali i prednost do 24 poena, a onda je usledio veliki preokret košarkaša San Antonija, koji su na kraju slavili sa 126:118. Atlanta se trenutno nalazi na devetom mestu na tabeli Istočne konferencije NBA lige sa 35 pobeda i 36 poraza, dok je San Antonio 14. na Zapadu sa skorom 19/52.

Milvoki je pobedio na svom terenu ekipu Toronta rezultatom 118:111. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bruk Lopez sa 26 poena. Grčki košarkaš Janis Adetokumbo ostvario je tripl-dabl učinak, pošto je postigao 22 poena i imao 13 skokova i 10 asistencija. U poraženom timu najbolji je bio Fred Vanvlit sa 23 poena i 11 asistencija.

Los Anđeles Lejkersi pobedili su u gostima ekipu Orlanda 111:105. Lejkerse je predvodio Ostin Rivs, koji je postigao 35 poena. Kod domaćih, najbolji su bili Franc Vagner i Paolo Bankero, koji su postigli po 21 poen.

Ekipa Los Anđeles Klipersa savladala je u gostima Portland 117:102. Pol Džordž bio je najefikasniji u redovima Klipersa sa 29 poena, dok je Kavaj Lenard dodao 24. Najefikasniji u ekipi Portlanda bio je Jusuf Nurkić sa 23 poena i 11 skokova.