19°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

"RAT" U MORAČI PRIPAO BUDUĆNOSTI: Ivanović SAMLEO Partizan nakon što su mu dosudili tehničku - 17 poena u poslednjoj četvrtini

16.01.2021. 17:36 21:21
KK Budućnost VS KK Partizan
KK Budućnost VS KK Partizan / Izvor: Foto: Budućnost VOLI

Važan meč za obe ekipe u borbi za "Top 4".

Uzbuđenja dostojna derbi meča zaostalog 15. kola ABA lige. Košarkaški rat u hali "Morača" u velikoj borbi za "Top 4" pripao je podgoričkoj Budućnosti koja je savladala beogradski Partizan rezultatom 80:72.

Imaš 1500 razloga da klikneš, a samo 1 klik je dovoljan za KEŠ ISPLATU!

PARTIZANU I VOJVODINI PONUĐEN HRVAT: Napadač u potrazi za novim klubom, prošle sezone je bio BRUTALAN

DRIBLING, PA PETA: Sadik nastavio TEROR u Španiji, nove dve LEPOTICE! U Humskoj SKAČU od sreće (VIDEO)

Tri četvrtine se igralo gotovo koš za koš, nijedna ekipa nije uspela da ostvari značajniju prednost. Sve do poslednje kada je eksplodirao i do tada odlični bek Podgoričana Nikola Ivanović. On kao da se naljutio kada je na početku poslednje deonice (u tom trenutku su vodili gosti 54:55) dobio tehničku grešku zbog prigovora (uz još jednu koju je dobio trener Budućnosti Petar Mijović) i za samo minut je ubacio osam poena. U tom periodu igre ubacio je ukupno 17. Ivanović je bio i najefikasniji i najbolji igrač meča (25 pogodaka, tri asistencije i dva skoka za ukupan indek od 29).

Periodične odlične role Uroša Trifunovića (9 poena), Markusa Pejdža (9), Erika Mike (11 poena, najbolja partija u ABA ligi dosad) i novajlije Džošue Perkinsa (10), nisu bile dovoljne da se napravi iznenađenje na teškom gostovanju za crno-bele u teškoj situaciji u kojoj su trenutno u ABA ligi. Poraz koji čini da plasman Partizana u "Top 4" bude zaista ogroman poduhvat. Poeni i energija Ognjena Jaramaza koji je čitav meč presedeo na klupi zbog povrede su očigledno nedostajali Beograđanima, a Kodi Miler-Mekintajer (7), Rade Zagorac (14 poena, ali gotovo svi pred kraj meča kada je Budućnost već prelomila) i Nemanja Dangubić (3) imali su još jedan bled meč. Njima su se pridružili i večeras gotovo nevidljivi Rašon Tomas (4) i Vilijam Mozli (3).

Uzbudljiva je bila prva četvrtina. Posle laganijeg starta u kom se više snašla Budućnost koja je veći deo vremena bila u vođstvu (veliki broj poena sa linije za slobodna bacanja), probudio se Partizan koji je u kratkom vremenu preokrenuo rezultat i na prvi odmor otišao sa pola koša prednosti (20:21). Blistao je Uroš Trifunović koji je za samo jedan minut ubacio osam poena, ali je to bilo gotovo sve što je pokazao do kraja meča.

Drugi period ponovo je bolje otvorila Budućnost, a igralo se veoma čvrsto i obe ekipe su teško dolazile do poena. Podgoričani su u nekoliko navrata išli na +5, ali su se Beograđani vrlo brzo vraćali. Na kraju je na poluvremenu rezultat bio 41:36 pošto je odlični Amedeo Dela Vale pogodio dvojku u poslednjoj sekundi.

Treća četvrtina je pripala Partizanu koji je vrlo brzo vrati rezultatsku klackalicu. Nijedna ekipa nije mogla da se odlepi, igrači su leteli po parketu u borbenoj i napetoj utakmici. Raspucao se u tom delu utakmice Pejdž koji je dao tri trojke.

Na samom startu poslednje deonice Ivanović je, uz trenera Mijovića, dobio tehničku zbog prigovora, a polovičan je sa linije za slobodna bacanja bio Uroš Trifunović. Crno-beli su u tom trenutku vodili 54:55, a onda je počeo šou jednog čoveka. Revolveraški se raspucao Ivanović! Trojke, flouter, ulazi... Sve mu je išlo od ruke, a samo u toj četvrtini postigao je 17 poena i prelomio je meč dok se Partizan uzalud trudio da se vrati.

Kako je tekao meč možete da pratite u nastavku teksta:

IV ČETVRTINA

10. minut
Kraj utakmice! Dobar prodor Mekintajera vratio je dramu (75:72), ali je Ivanović pogodio dalekometnu trojku za 78:72. Zagorac je napravio potom tehničku i Dela Vale je sa slobodnih bacanja postavio konačnih 80:72.
9. minut
Probudio se Rade Zagorac pred kraj meča (10 poena u završnici). Trojkom je doneo nadu Partizanu i smanjio je na 75:70.
4. minut
Ivanović ima već 22 poena, sve pogađa i diktira igru svog tima dobrimrazigravanjima. Trojke, flouter, ulazi... Sve mu ide od ruke! Budućnost čini se da lomi meč i vodi 73:65.
8. minut
Odlepila se Budućnost na maksimalnih +7. Blista "revolveraš" Ivanović koji je za minut igre ubacio osam poena za 64:57.
10. minut
Počela je poslednja četvrtina, Trifunović je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja posle dve tehničke koje je dobila Budućnost (Ivanović i trener Mijović). Kao da je to iznerviralo Ivanovića koji je odmah odgovorio trojkom za novu prednost domaćina 57:55.

III ČETVRTINA

10. minut
Kraj treće četvrtine - egal, 54:54. Ni jedna nkipa nije mogla da se odlepi, igrači su leteli po parketu u borbenoj i napetoj utakmici.
6. minut
Raspucao se Pejdž i ubacio je treću trojku. Ekipe se smenjuju u vođstvu, a crno-beli drugom trojkom Mike (najbolja utakmica u ABA ligi dosad) odlaze na 49:52.
7. minut
Druga trojka Pejdža za vođstvo Partizana od pola koša, ali je na drugoj strani i Budućnost posle skok-šuta Dela Valea vratila vođstvo za 45:44.
9. minut
Počelo je drugo poluvreme. Prvi koš postigao je Markus Pejdž za Partizan i to trojku za 41:39. Odmah su gosti izjednačili na 41:41 prvim poenima Rašona Tomasa.

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prvog poluvremena. Kobs je uz zvuk sirene pogodio za konačnih 41:36
Kod Partizana su se istakali Trifunović i Perkins koji su ubacio po osam poena, dobar je i Mika sa šest, dok je kod Budoćnosti Dela Vale dao devet, Ivanović osam, a Kobs sedam.

9. minut
Težak šut za dva poena pogađa Danilo Nikolić preko večeras solidnog Erika Mike (6 poena, uz jednu trojku) za 36:33 za Budućnost.

6. minut
Čvrsta borba, ekipama treba dosta znoja da bi postigle koš. Igralo se koš za koš, ali je Budućnost nakon 29:29 vezala pet poena (uz još jednu trojku Ivanovića) i vodi 34:29.
3. minut
I drugu četvrtinu nešto bolje otvara Budućnost. Pogodio je Ivanović trojku i Crnogorci vode 29:26.

I ČETVRTINA

10. minut
Gosti na kraju prve četvrtine imaju minimalnu prednost 20:21. Blistao je Trifunović koji je za otprilike jedan minut ubacio osam poena.
8. minut
Muči se Partizan u napadu, ali je ekipu podigao individualnim rolama Uroš Trifunović koji je vezao sedam uzastopnih poena. Na kraju je i novajlija Džošua Perkins pogodio trojku za preokret i novo vođstvo crno-belih od 16:19 na oko dva minuta do kraja prvog dela igre. Utakmica se drastično ubrzala u odnosu na laganiji početak...
3. minut
Posle 0:3, Budućnost pravi seriju 7:0 (pet koševa sa linije za slobodna bacanja) za vođstvo od 7:3
1. minut
Počela je utakmica u Podgorici, Budućnost nije uspešno izvela alej-ap, a Partizan je postigao trojku preko Nemanje Dangubića.

ABA LIGA 15. KOLO, BUDUĆNOST - PARTIZAN 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18)

DVORANA: Morača, Podgorica

SUDIJE: Sašo Petek, Mario Majkić, Denis Hadžić

BUDUĆNOST: Kobs 9, Ivanović 25, Edžam, Šehović, Nikolić 6, Apić 8, Mitrović 7, Dela Vale 17, Nikolić, Popović 2, Rid 6, Žugić

Trener: Petar Mijović

PARTIZAN: Mika 11, Miler-Mekintajer 7, Zagorac 14, Pejdž 9, Dangubić 3, Jaramaz, Veličković, Perkins 10, Janković 2, Tomas 4, Trifunović 9, Mozli 3.

Trener: Saša Filipovski