BUDUĆNOSTI ODBILA DA PUTUJE U DUBAI: Evo gde će se igrati polufinale ABA lige
Košarkaši Dubaija dočekaće Budućnost u polufinalu ABA lige u Sarajevu, a ne u Emiratima.
Dubai je želio da se u završnici sezone vrati u svoju "Koka-kola arenu", ali od toga neće biti ništa, jer Budućnost to ne prihvata.
Ekipa Andreja Žakelja nadigrala je u utorak u majstorici ekipu Kluža, a dan kasnije se Budućnost oglasila povodom (ne)igranja u Dubaiju. Dopis prenosimo u celosti.
- Nakon razgovora sa igračima i članovima stručnog štaba, klub je došao do zaključka da, u slučaju da se utakmica polufinala ABA lige protiv ekipe Dubaija bude igrala u UAE, ne bi bio u mogućnosti da sastavi tim u punom kapacitetu, jer određeni broj igrača i članova stručnog štaba ne želi da putuje u područje u kojem je, nažalost, svakodnevno moguće dešavanje okolnosti koje bi mogle ugroziti normalno funkcionisanje tima tokom putovanja, boravka i samog odigravanja utakmice.
Nakon održanog sastanka sa ekipom i stručnim štabom, organizovana je sednica Upravnog odbora KK Budućnost, na kojoj je jednoglasno doneta odluka da ekipa ne putuje u Dubai. Odluka je doneta iz više razloga koji se prvenstveno odnose na bezbednosne rizike, ali i na mogućnost eventualnog neodigravanja utakmice, što bi dodatno dovelo u pitanje organizaciju završnice i najvažnijeg dela ABA lige. Istovremeno želimo da naglasimo da KK Budućnost ostaje u potpunosti posvećen regularnosti takmičenja i interesima ABA lige, te smatramo da bi eventualno odigravanje utakmica na neutralnom terenu u Evropi predstavljalo jedino prihvatljivo rešenje u postojećim okolnostima.
Iskreno žalimo što Dubai nije u mogućnosti da najvažniji deo sezone igra i eventualno završi pred svojim navijačima i u svojoj dvorani, te se iskreno nadamo da će ratna dešavanja u regionu iz kojeg dolazi član naše lige prestati u što skorijem roku. Verujemo da ćete imati razumevanja za stav i odluku našeg kluba - soji u dopisu kluba.
Nakon što je počeo rat na Bliskom istoku, Dubai je mečeve Evrolige i ABA lige igrao u Sarajevu.
Duel u Sarajevu je na programu 20. maja.
Budućnost je u četvrtfinalu eliminisala Kluž, dok je Dubai bio bolji od subotičkog Spartaka.