15°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

EVROKUP: Neubedljivi crno-beli doživeli novi bolan poraz, Alba rutinski slavila (FOTO)

14.11.2017. 21:47
Semjuels
Semjuels

Gosti su od druge četvrtine održavali osetnu prednost.

Na meču 6. kola Evrokupa grupe C, Partizan je protiv Albe zabeležio novi poraz, peti u ovom takmičenju - 80:96 (19:21, 21:33, 18:19, 22:23).

DERBI 7. KOLA EVROLIGE: Trener CSKA, Itudis, sa RESPEKTOM govori o Zvezdi (FOTO)

PARTIZAN ČEKA ALBU: Oko četiri hiljade Grobara u Pioniru (VIDEO)

SELEKTOR SAD SAOPŠTIO SPISAK: Džef Van Gandi pozvao igrače iz Razvojne lige (FOTO)

U prvoj četvrtini vođena je izjednačena borba, ekipe su se smenjivale u vođstvu, dobar otpor gostima pružali su Marinković, Andrić i ostali (6:6, 13:12, 19:19), ali Alba je rezultatski odmakla u drugom periodu.

U 15. minutu naš mladi internacionalac Peno doneo je Albi prvu dvocifrenu prednost (26:36). Uzvratili su Miler, Marinković i Veličković (33:38, 16. minut), ali Berlinci uskoro odmiču na plus 14, a na odlasku na veliki odmor na semaforu je stajalo 40:54.

U nastavku je Alba trojkom Baterfilda povećala vođstvo (40:57, 43:62). Mučili su se crno-beli, teško poentirali (45:68, 27. minut), ali su se u finišu tog kvartala trgli i napravili seriju 11:1 (56:69, 29. minut).

Ipak, Nemci odbijaju nalet Partizana, a treća četvrtina se završila kod 58:73.

Gosti su zadržali inicijativu i početkom poslednje deonice (64:77, 33. minut), a u 34. minutu rezultat je bio 64:77, posle čega je Veličković postigao trojku (71:82).

U finišu susreta Alba je ponovo dodala gas i odmakla na 74:92 i bilo je jasno da se u poslednja tri minuta utakmice ne može ništa promeniti. Partizan je išao ka novom neminovnom porazu u Evropi.

PARTIZAN - ALBA 80:96 (19:21, 21:33, 18:19, 22:23)

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 4.300. Sudije: Jakub (Poljska), Amit (Izrael), Rodsand (Norveška).

PARTIZAN: Miler 16, Vilijams – Gos 4, Aranitović 4, Marinković 18, Veličković 10, Tomić, Pecarski 5, Gavrilović 3, Andrić 3, Semjeuls 9, Stevanović 2, Šalić 6.

ALBA: Saibou 2, Siva 13, Handt, Šnajder 2, Vargas 1, Grigonis 20, Radosavljević 3, Nikić, Baterfild 20, Kliford 14, Sikma 14, Peno 7.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.