ЕВРОКУП: Неубедљиви црно-бели доживели нови болан пораз, Алба рутински славила (ФОТО)

14.11.2017. 21:47
Semjuels
Семјуелс

Гости су од друге четвртине одржавали осетну предност.

На мечу 6. кола Еврокупа групе Ц, Партизан је против Албе забележио нови пораз, пети у овом такмичењу - 80:96 (19:21, 21:33, 18:19, 22:23).

ДЕРБИ 7. КОЛА ЕВРОЛИГЕ: Тренер ЦСКА, Итудис, са РЕСПЕКТОМ говори о Звезди (ФОТО)

ПАРТИЗАН ЧЕКА АЛБУ: Око четири хиљаде Гробара у Пиониру (ВИДЕО)

СЕЛЕКТОР САД САОПШТИО СПИСАК: Џеф Ван Ганди позвао играче из Развојне лиге (ФОТО)

У првој четвртини вођена је изједначена борба, екипе су се смењивале у вођству, добар отпор гостима пружали су Маринковић, Андрић и остали (6:6, 13:12, 19:19), али Алба је резултатски одмакла у другом периоду.

У 15. минуту наш млади интернационалац Пено донео је Алби прву двоцифрену предност (26:36). Узвратили су Милер, Маринковић и Величковић (33:38, 16. минут), али Берлинци ускоро одмичу на плус 14, а на одласку на велики одмор на семафору је стајало 40:54.

У наставку је Алба тројком Батерфилда повећала вођство (40:57, 43:62). Мучили су се црно-бели, тешко поентирали (45:68, 27. минут), али су се у финишу тог квартала тргли и направили серију 11:1 (56:69, 29. минут).

Ипак, Немци одбијају налет Партизана, а трећа четвртина се завршила код 58:73.

Гости су задржали иницијативу и почетком последње деонице (64:77, 33. минут), а у 34. минуту резултат је био 64:77, после чега је Величковић постигао тројку (71:82).

У финишу сусрета Алба је поново додала гас и одмакла на 74:92 и било је јасно да се у последња три минута утакмице не може ништа променити. Партизан је ишао ка новом неминовном поразу у Европи.

ПАРТИЗАН - АЛБА 80:96 (19:21, 21:33, 18:19, 22:23)

Дворана: Александар Николић. Гледалаца: 4.300. Судије: Јакуб (Пољска), Амит (Израел), Родсанд (Норвешка).

ПАРТИЗАН: Милер 16, Вилијамс – Гос 4, Аранитовић 4, Маринковић 18, Величковић 10, Томић, Пецарски 5, Гавриловић 3, Андрић 3, Семјеулс 9, Стевановић 2, Шалић 6.

АЛБА: Саибоу 2, Сива 13, Хандт, Шнајдер 2, Варгас 1, Григонис 20, Радосављевић 3, Никић, Батерфилд 20, Клифорд 14, Сикма 14, Пено 7.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.