20°C
17.05.2024.
117.1192
107.5969

EVROLIGA: Barselona ponovo posle produžetka, Olimpijakos naneo četvrti poraz Žalgirisu (FOTO)

15.10.2021. 22:14
KK Barselona
KK Barselona / Izvor: Foto: Euroleague

Četvrto kolo elitnog takmičenja.

Košarkaši Barselone ostali su neporaženi u gostima protiv Monaka, ali su do trijumfa stigli tek u produžetku u drugoj uzastopnoj utakmici, dok je Olimpijakos lako izašao na kraj sa Žalgirisom u Pireju u četvrtom kolu Evrolige.

EVROLIGA: Hrabra Zvezda bez snage na KRAJU meča u Moskvi

RADONJIĆ ZAKLJUČAVA REKET: Zvezda želi atletsku ZVER iz NBA lige (VIDEO)

DELIJE NA TVITERU JASNE POSLE PORAZA: Bravo za Zvezdu i Radonjića! Navijači njega "teraju" u Bašakšehir

Prva četvrtina je prošla u znaku Monaka koji je na malom odmoru imao dvocifrenu prednost 22:12, ali je Barselona odgovorila u drugoj deonici i na poluvremenu imala zaostatak od samo četiri poena. Katalonci su uspeli u nastavku da stignu do preokreta i vođstva pred poslednju deonicu, ali je u odlučujućih deset minuta viđena velika borba pa je pobednika odlučio produžetak u kojem se Barselona bolje snašla i ostala neporažena u Evroligi. Dejvi je bio najbolji u Barseloni sa dabl-dabl učinkom od 27 poena i 10 skokova, dok je Mirotić postigao 14. Sa 15 poena je Džejms bio najefikasniji u Monaku, dok je Tomas postigao poena manje.

Olimpijakos je u Pireju bio ubedljiv protiv Žalgirisa koji je doživeo i četvrti poraz u elitnom takmičenju. Nije sve izgledalo loše po litvanski tim posebno posle prve četvrtine u kojoj su vodili 23:12. Međutim, Pirejci su se vratili u drugoj deonici i otišli na veliki odmor sa tri poena zaostatka. Olimpijakos je pobedu zaradio u trećoj četvrtini koju su Pirejci dobili sa 27:10, pa je u poslednjih 10 minuta grčki tim pametnom igrom sačuvao prednosti i stigao do treće pobede. Slukas je sa 17 poena predvodio Olimpijakos, dok je Larencakis postigao 13. Kod Žaligirsa je Mudiaj postigao 19, a Milaknis 14.