ЕВРОЛИГА: Барселона поново после продужетка, Олимпијакос нанео четврти пораз Жалгирису (ФОТО)

15.10.2021. 22:14
KK Barselona
KK Барселона / Извор: Фото: Еуролеагуе

Четврто коло елитног такмичења.

Кошаркаши Барселоне остали су непоражени у гостима против Монака, али су до тријумфа стигли тек у продужетку у другој узастопној утакмици, док је Олимпијакос лако изашао на крај са Жалгирисом у Пиреју у четвртом колу Евролиге.

ЕВРОЛИГА: Храбра Звезда без снаге на КРАЈУ меча у Москви

РАДОЊИЋ ЗАКЉУЧАВА РЕКЕТ: Звезда жели атлетску ЗВЕР из НБА лиге (ВИДЕО)

ДЕЛИЈЕ НА ТВИТЕРУ ЈАСНЕ ПОСЛЕ ПОРАЗА: Браво за Звезду и Радоњића! Навијачи њега "терају" у Башакшехир

Прва четвртина је прошла у знаку Монака који је на малом одмору имао двоцифрену предност 22:12, али је Барселона одговорила у другој деоници и на полувремену имала заостатак од само четири поена. Каталонци су успели у наставку да стигну до преокрета и вођства пред последњу деоницу, али је у одлучујућих десет минута виђена велика борба па је победника одлучио продужетак у којем се Барселона боље снашла и остала непоражена у Евролиги. Дејви је био најбољи у Барселони са дабл-дабл учинком од 27 поена и 10 скокова, док је Миротић постигао 14. Са 15 поена је Џејмс био најефикаснији у Монаку, док је Томас постигао поена мање.

Олимпијакос је у Пиреју био убедљив против Жалгириса који је доживео и четврти пораз у елитном такмичењу. Није све изгледало лоше по литвански тим посебно после прве четвртине у којој су водили 23:12. Међутим, Пирејци су се вратили у другој деоници и отишли на велики одмор са три поена заостатка. Олимпијакос је победу зарадио у трећој четвртини коју су Пирејци добили са 27:10, па је у последњих 10 минута грчки тим паметном игром сачувао предности и стигао до треће победе. Слукас је са 17 поена предводио Олимпијакос, док је Ларенцакис постигао 13. Код Жалигирса је Мудиај постигао 19, а Милакнис 14.