PARTIZAN MOŽE DA BUDE ZADOVOLJAN: Posle dobrih vesti iz Berlina OVAKO izgleda tabela Evrolige

23.03.2023. 22:22
KK Alba
KK Alba / Izvor: Profimedia
Odigrnai prvi mečevi 30. kola.

Večerašnji mečevi 30. kola Evrolige doneli su i neke dobrte vesti za Partizan kada je u pitanju njegov plasman u Top 8. Crno-belima u korist ide slavlje večitog rivala protiv Baskonije, kao i Albe koja je sa 95:93 savladala Efesa i skoro ga otpisala iz konkurencije za plasman u plej-of, dnije dobra vest slavlje Makabija na gostovanju Asvelu sa 85:67. U četvrtom meču večeri Barselona je pobedila u Atini Pantinaikos sa 88:74.

Ako uradiš OVO, čeka te 100.000 dinara!

"MISLIM DA TO NIJE NORMALNO" Trener Baskonije ljut i besan posle utakmice sa Zvezdom

IZAŠAO JE U BOLOVIMA: Duško Ivanović se oglasio o stanju Luke Vildoze

Kako stvari stoje Efes neće imati priliku da treći put uzastopno pokuša da osvoji titulu u Evroligi pošto je porazom od Albe u Berlinu ostao sa minimalnim šansama za plasman u plej-of. Albatrosi su od prve deonice imali prednost koju su uvećali do poluvremena, da bi u trećoj četvrtini imali i maksimalnih 19 poena vođstva. Međutim, usledila je serija Efesa kojom se aktuelni šampion Evrope potpuno vratio u meč na poen zaostatka pred polsednju deonicu. U njoj je Efes stigao do potupnog preokreta i vođstva od sedam poena, ali je Rejnodls sa dve trojke vratio Albu u život, da bi posle promašaja Brajnta za tri, Sikma zakucavanjem doneo pobedu Albi. Džejlen Smit predvodio je Albu sa 25 poena, a Maodo Lo je postigao 16. Vasilije Micić je bio daleko najbolji u Efesu sa 30 poena, dok je Vil Klajburn postigao 19.

Makabi je bio siguran u gostima protiv Asvela. Utakmica je bila većim delom izjendačena tokom prvog poluvremena, da bi Ponos Izraela do poluvremena stekao tri poena prednosti koju je dodatno uvećao u trećoj deonici. Makabi je mini serijom 6-0 otvorio poslednju deonicu za vođstvo 74:59 i rešio pitanje pobednika. Vejd Boldvin predvodio je Makabi sa 23 poena, a Lorenco Braun postigao je 18. Nando De Kolo postigao je 13 za Asvel, a Amine Nua 12.

Panatinaikos je samo u prvoj četvrtini bio ravnopšravan rival Barseloni kada je imao i devet poena prednosti. Međutim, Katalonci su se brzo stabilizovali i u drugoj četvrtini preuzeloi kontrolu utakmice koju nisu ispuštali do kraja meča ostvarivši 20. pobedu u sezoni. Nikola Mirotić sa 26 i Majk Tobi sa 16 poena su bili najefikasniji u Barseloni, dok je Nikola Kalinić uz šest poena imao i devet skokova. Sa 19 poena je Panatinaikos predvodio Jorgos Papajanis, dok je Marijus Grigonis postigao 13.