EVROLIGA: Štimac pregazio Barsu, Makabi srušio kraljevski klub, a Žalgiris razbio Armani! (FOTO)

09.11.2017. 22:38
štimac
štimac

Sada već bivši srpski reprezentatrivac blistao na meču u Kataloniji.

U 6. kolu Evrolige Makabi je na svom terenu savladao tim Reala (90:83) na meču koji je obilovao preokretima i uzbuđenjima. Kraljevski klub je doživeo drugi poraz u nizu u Evroligi i izgubio mesto lidera.

Madriđani su, istina, odlično otvorili meč i stekli dvocifreno vođstvo, zahvajuljući razigranom Fakundu Kampacu, ali je Ponos Izraela napravio preokret u drugoj četvrtini i posle poena Dešona Tomasa i Rola na poluvreme se otišlo kod plus pet za domaće (47:42).

U nastavku su gosti ponovo dominirali, ali su Izraelci ponovo preuzeli stvar u ruke u četvrtom kvartaliu.

Najefikasniji u Makabiju su bili Dešon Tomas, sa 21 poenom, Majkl Rol je postigao 16, Aleks Tajus 14, Pjer Džekson 13, a Noris Kol 10.

U Realu je po običaju, najbolji bio Luka Dončić sa 19 poena, 6 skokova i 6 asisetncija, Entoni Rendolf je upisao 12, kao i Faku Kampaco i kapiten Felipe Rejes.

A na utakmici u Milanu Žalgiris je deklasirao domaći Armani 94:62. Domaći su samo u početku igrali dobro, a onda su ih gosti potpuno razbili.

Litvanci su već na poluvremenu imali plus 19 razlike, a sredinom četvrte četvrtine i maksimalnih plus 37 (49:86).

U ekipi Šarunasa Jasikevičijusa najefikasniji je bio Jankunas sa 13 poena, a naš reprezentativac Vasilije Micić upisao je 3 poena i 7 asistencija, pet skokova i jednu osvojenu loptu.

Kod poraženih bolji od ostalih bio je Gaudlok sa 13 poena, Tiodor je ubacio 11.

LIGA ŠAMPIONA: Vojvodina blizu elite, nedostaje samo jedan korak (FOTO)

U Barseloni je odigran spektakuzlaran meč, Anadolu Efes je upisao prvu pobedu ove sezone u Evroligi i to u Kataloniji 89:85, a igrač utakmice bio je naš Vladimir Štimac! Sada već bivši reprezentativac Srbije bio je najefikasniji na meču sa 22 poena, šutirao 10-9 iz igre, uhvatio osam lopti i osvojio dve - za indeks korisnosti 29!
Pivari su u prvoj četvrtini poveli 26:15, a Barsa se u trećem kvartalu primakla na minus četiri, ali je Efes ponovo stekao dvocifrenu prednost i pobedio.

Pored Štimca na visini zadatka bili su Erik MekKolum i Riki Ledo, koji su upisali po 21 poen, a kod domaćih Kevin Serafan je ubacio 19 poena i Toma Ertel 12 poena, uz 9 asistencija

Unikaha - Crvena zvezda (20.45)

Tabela: CSKA 5-1, Olimpijakos 4-1, Himki 4-1, Real 4-2, Makabi 3-2, Fenerbahče 3-2, Bamberg 3-2, Valensija 3-3, Žalgiris 3-3, Crvena zvezda 2-3, Panatinaikos 2-3, Unikaha 2-3, Barselona 2-4, Baskonija 1-4, Anadolu 1-5, Armani 1-5.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.