EVROLIGA: Željko zna kako sa Olimpijakosom, odlični Micić nije uspeo da zadrži Real Madrid (FOTO)

24.01.2019. 22:56
Željko Obradović
Željko Obradović / Izvor: Profimedia

Odigrana četiri meča 20. kola.

Željko Obradović navikao je da pobeđuje Olimpijakos kao trener Panatinaikosa, a to je nastavio i sa klupe Fenerbahčea. Turski tim ostvario je laku pobedu u 20. kolu Evrolige u Istanbulu protiv Pirejaca koji nijednog trenutka nisu bili u prilici da zaprete Feneru. Šampion Turske na poluvremenu je imao dvocifrenu prednost koju je uspeo da sačuva i uveća do kraja meča. Erik Grin je sa 17 poena predvodio Fener, dok je jedan manje postigao Nikola Kalinić. Marko Gudurić postigao je pet poena. Janis Tima predvodio je Pirejce sa 14 poena, a Janis Strelnieks postigao je 13. Nikola Milutinov upisao je 11 poena.

Efes ove sezone u Evroligi igra odlično predvođen Vasom Micićem, ali ni još jedna odličan partija reprezentativca Srbije nije bila dovoljna za pobedu protiv Reala u Madridu. Efes je bio ravnopravan rival u prvom i delom u drugom poluvremenu, ali su gosti iz Turske propustili nekoliko dobrih šansi da se potpuno vrate u meč tokom poslednje četvrtine što je Real umeo da iskoristi i dođe do pobede. Sjajan meč odigrao je Entoni Rendolf koji je bio i najefikasniji sa 24 poena, dok je 19 postigao Serhio Ljulj. Micić je sa 21 poenom bio najbolji u Efesu, a 15 je postigao Tibor Plajs.

Makabi je u Tel Avivu naneo treći uzastopni poraz Panatinaikosu. Ponos Izraela je pred svojim navijačima posle nešto sporijeg početka u prvoj četvrtini, napravio preokret do poluvremena i u nastavku sačuvao prednost za devetu pobedu u sezoni. Anđelo Kalojaro je bio najbolji u Makabiju sa dabl-dabl učinkom od 20 poena i 11 skokova, a Skoti Vilbekin dodao je 13. Nik Kalates je u Panatinaikosu imao dabl-dabl učinak od 14 poena i 10 asistencija, a 14 poena postigao je Met Lodžeski.

Armani je prekinuo niz od tri poraza pobedom protiv Žalgirisa, kojom je tim iz grada mode i dalje u igri za plasman u plej-of. Domaćin je odigrao odličnu prvu četvrtinu i stekao osam poena prednosti, ali je Žalgiris to uspeo da istopi u naredne dve deonice. Ipak, u poslednjoj četvrtini mirniji su bili domaći igrači predvođeni Majkom Džejmsom koji je postigao 20 poena, dok su po 17 imali Vladimir Micov i Dairis Bertans. Najbolji u Žalgirisu bio je Nejt Volters sa 17 poena, a 14 je dodao Jankunas.

Barselona - CSKA (21)

TABELA: Fenerbahče 18-2, Real Madrid 16-4, CSKA 14-5, Efes 13-7, Olimpijakos 12-8, Barselona 11-8, Baskonija 9-10, Bajern 9-10, Armani 9-11, Makabi Tel Aviv 9-11, Žalgiris 8-12, Panatinaikos 8-12, Himki 7-12, Gran Kanarija 6-13, Budućnost 5-14, Darušafaka 2-17.