ЕВРОЛИГА: Жељко зна како са Олимпијакосом, одлични Мицић није успео да задржи Реал Мадрид (ФОТО)

24.01.2019. 22:56
Željko Obradović
Жељко Обрадовић / Извор: Профимедиа

Одиграна четири меча 20. кола.

Жељко Обрадовић навикао је да побеђује Олимпијакос као тренер Панатинаикоса, а то је наставио и са клупе Фенербахчеа. Турски тим остварио је лаку победу у 20. колу Евролиге у Истанбулу против Пирејаца који ниједног тренутка нису били у прилици да запрете Фенеру. Шампион Турске на полувремену је имао двоцифрену предност коју је успео да сачува и увећа до краја меча. Ерик Грин је са 17 поена предводио Фенер, док је један мање постигао Никола Калинић. Марко Гудурић постигао је пет поена. Јанис Тима предводио је Пирејце са 14 поена, а Јанис Стрелниекс постигао је 13. Никола Милутинов уписао је 11 поена.

Ефес ове сезоне у Евролиги игра одлично предвођен Васом Мицићем, али ни још једна одличан партија репрезентативца Србије није била довољна за победу против Реала у Мадриду. Ефес је био равноправан ривал у првом и делом у другом полувремену, али су гости из Турске пропустили неколико добрих шанси да се потпуно врате у меч током последње четвртине што је Реал умео да искористи и дође до победе. Сјајан меч одиграо је Ентони Рендолф који је био и најефикаснији са 24 поена, док је 19 постигао Серхио Љуљ. Мицић је са 21 поеном био најбољи у Ефесу, а 15 је постигао Тибор Плајс.

Макаби је у Тел Авиву нанео трећи узастопни пораз Панатинаикосу. Понос Израела је пред својим навијачима после нешто споријег почетка у првој четвртини, направио преокрет до полувремена и у наставку сачувао предност за девету победу у сезони. Анђело Калојаро је био најбољи у Макабију са дабл-дабл учинком од 20 поена и 11 скокова, а Скоти Вилбекин додао је 13. Ник Калатес је у Панатинаикосу имао дабл-дабл учинак од 14 поена и 10 асистенција, а 14 поена постигао је Мет Лоџески.

Армани је прекинуо низ од три пораза победом против Жалгириса, којом је тим из града моде и даље у игри за пласман у плеј-оф. Домаћин је одиграо одличну прву четвртину и стекао осам поена предности, али је Жалгирис то успео да истопи у наредне две деонице. Ипак, у последњој четвртини мирнији су били домаћи играчи предвођени Мајком Џејмсом који је постигао 20 поена, док су по 17 имали Владимир Мицов и Даирис Бертанс. Најбољи у Жалгирису био је Нејт Волтерс са 17 поена, а 14 је додао Јанкунас.

Барселона - ЦСКА (21)

ТАБЕЛА: Фенербахче 18-2, Реал Мадрид 16-4, ЦСКА 14-5, Ефес 13-7, Олимпијакос 12-8, Барселона 11-8, Басконија 9-10, Бајерн 9-10, Армани 9-11, Макаби Тел Авив 9-11, Жалгирис 8-12, Панатинаикос 8-12, Химки 7-12, Гран Канарија 6-13, Будућност 5-14, Дарушафака 2-17.