EVROLIGA: Zvezda voli samo parne četvrtine, Panatinaikos pao u Štark areni

05.02.2020. 21:02
Kevin Panter
Kevin Panter / Izvor: MN Press

Crveno-beli prekinuli seriju od četiri poraza.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Panatinaikos u ''Štark areni'' sa 78:73 (9:21, 26:11, 25:11, 32:16) i tako prekinuli nih od četiri uzastopna poraza u Evroligi. Crveno-beli su imali mnogo problema u prvoj i trećoj četvrtini, ali su sve uspeli da isprave u drugoj i četvrtoj. U poslednjhi 10 minuta glavnu reč vodil isu Stratos Perperoglu i Kevin Panter koji je trojkom u poslednjem minutu i prelomio meč.

DOŠAO DA GLEDA ZVEZDU: Jao Ming u ARENI (VIDEO)

STIŽE U BEOGRAD: Amerikanac iz Makabija neočekivano POTPISUJE!

POČINJU KVALIFIKACIJE ZA OI: Srpkinje na startu protiv olimpijskih i svetskih šampionki!

Ništa u prvoj četvrtini nije izgledalo dobro za Crvenu zvezdu. Kalates i Papajanis doneli su početnu prednost Panatinaikosu od 8:2 u drugom minutu, a dok na drugoj strani izabranici Dragana Šakote ništa nisu uspevali da pogode. KOnstantno su gosti bili u vođstvu, a sredinom prve deonice su stigli i do dovcifrene prednosti 15:5. Dva minuta je stajao taj rezultat na semaforu kada je pogodio Beron, ali to nije promenilo stanje na terenu i gosti su imali vođstvo od 12 poena posle prve četvrtine (21:9).

Sve što nije valjalo u prvih 10 minuta utakmica, crveno-beli su doveli u red u drugoj četvrtini, mada je Panatinaikos veoma dugo uspevao da održi dvocfirenu prednost. Panter je bio taj koji je vukao Zvezdul i spustio je ispod 10 poena zaostatka u 15. minuta (27:19). Panteru su se pridružili Ožo i Jagodić Kuridža, da bi trojka Davidovca probudila usnule navijače u ''Štark areni'' za približavanj 32:28 dsva minuta pre velikog odora. Panter i Davidovac uspeli su u poslednjem minutu da obezbede potpuni preokret i donesu Zvezdi vođstvo 35:32.

Pauza kao da je manje odgovarala Zvezdi koja dva mkinuta nije uspela da postigne koš u trećoj četvrtini. Nije ni Panatinaikos bio efikasniji, ali su gosti ipak uspeli da preokrenu rezultat i povedu u 23. minutu 39:37. Usledila su dva minuta bez ponea na obe strane, da bi se zatim igralo koš za koš sve do 25. minut i rezultat 42:39 za Panatinaikos. Fridet je tada ušao u seriju i sa osam poena obeležio seriju gostiju od 11-0 posle koje su Zeleni ponovo imali dvocfirenu prednost 53:41 u 28. minutu, a do kraja četrtine Zvezda je zaostajala 11 poena.

Na startu odlučujućih 10 minuta meča Panter i Štimac su uspeli da spuste Zvezdu na ispod 10 poena zaostatka u 32. minutu (59:52). Fridet je trojkom prekinuo nalet Zvezde, ali razigrao se Perperoglu i svojim poenima doveo Zvezdu u egal 65:65 u 36. minutu. U tim trenucima je funkcionisala i Zvezdina odbrana, da bi Štimac pogodio jedan od dva penala, a zatim i zakucao za vođstvo crveno-belih 68:65. Imala je Zvezda šansu da ode na pet poena, ali je Jagodić Kuridža promašio oba penala, a Tomas je pogodio trojku za izjednačenje 70:70 nepuna dva minuta pre kraja. Perperoglu je pogodio samo jedan penal i doneo vođstvo 71:70, ali je Kalates pogodio uz faul i iskoristio slobodno bacanje za vođstvo Zelenih 73:71 60 sekundi pre kraja, da bi Panter trojkom još jednom preokrenuo rezultat na stranu Zvezde 74:73, a u tom trenutku je trener Panatinaikosa Rik Pitino šutnuo reklamu i dobio tehničku pa je Panter iskoristio i bacanje za 75:73 50 seundi pre kraja. Dva napada nije iskoristio Panatinaikos, ali je ofanzivinim skokovima dobijao novu priliku da bi Čarls Dženkins odličnom odbranom naterao Frideta da izgubi loptu 17 sekundi pre kraja. Beron je fauliran, ali je iskoristio samo jedan penal za 76:73, i sve je zavisilo od Zvezdine odbrane koja je bila na visini zadatka pa je Panter sa penala samo overio trijufm Zvezde.

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 78:73 (9:21, 26:11, 25:11, 32:16)

DVORANA: Štark arena.

SUDIJE: Perez, Difala, Udjanski.

GLEDALACA: 12.867

CRVENA ZVEZDA: Panter 24, Braun, Perperoglu 12, Davidovac 8, Lazić, Beron 8, Gist 2, Jagodić Kuridža 5, Dženkins 2, Simanić, Odžo 8, Štimac 9.

PANATINAIKOS: Tomas 12, Rajs 4, Papajanis 12, Rautins, Papapetru 2, Papas 10, Džonson 3, Fridet 11, Kalates 9, Vili, Mitoglu 10, Bentil.

Valensija – Barselona 76:77

Pogledajte kako izgleda Ivana Knol, poznata hrvatska navijačica.

PORUKA IZ PODGORICE: Zvezda je NAJBOLJA, Partizan je glavni favorit za TITULU u ABA ligi!

NIJE BILO DILEME: EVO ko je MVP ABA lige u januaru! (VIDEO)

TREJD OD KOGA SE TRESE NBA: Denver u sred sezone NAPRAVIO velike promene u timu (FOTO)

ZAKUVALO SE U PARTIZANOVOJ GRUPI EVROKUPA: Ovaj rezultat iz Italije zanimaće sve Grobare