15°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

FINALE ABA LIGE: Zvezda pokazala zube i IZJEDNAČILA, serija se seli u Podgoricu (VIDEO+FOTO)

10.04.2018. 20:21
Alen Omić
Alen Omić / Izvor: MN Press

Naredne dve utakmice igraće se u Morači.

Crvena zvezda je pobedila Budućnost 69:59 (17:13, 14:18, 16:17, 22:11) i tako izjednačila na 1:1 u finalnoj seriji ABA lige. Šampion ABA lige je tako ekspresno uzvratio Podgoričanima posle poraza u prvom meču i stigao do pobede u izuzetno tvrdoj utakmici sa veoma malim brojem poena. Junak pobede Zvezde bio je Alen Omić sa 15 poena i devet skokova, a tragičar katastrofalni Kajl Gibson. Serija se sad seli u Podgoricu, treća i četvrta utakmica igraće se u petak i subotu, dok je eventualna majstorica zakazana za ponedeljak.

POSLE PORAZA U PRVOM MEČU: Navijači Zvezde jasno stavili do znanja šta misle o Alimpijeviću

OTVORITE NOVČANIKE: Poznate cene karata za Večiti derbi

FIFA planira veliku promenu, a ako se to desi, više NIŠTA neće biti isto

Utakmica je, pred oko šest i po hiljada navijača Zvezde, počela tvrdo sa obe strane, pa u prvoj deonici nije bilo mnogo poena i viđeno je mnogo grešaka ispod oba koša. Zvezda je prvi period okončala prednošćću 17:13. Obe ekipe su loše otvorile meč u šutu za tri poena, u prvoj deonici od pet šuteva domaćina iza linije 6,75 pogodio je samo kapiten Branko Lazić, dok je Budućnost promašila svih pet dalekometnih šuteva.

BABIĆ: Bitna je pobeda, a huk sa tribina će nam pomoći

PANIKA U PARTIZANU: Tandem NAPUSTIO trening! Neizvesno učešće u Derbiju! (FOTO)

Zvezda je bolje otvorila drugu deonicu, a prvu ozbiljniju prednost (29:19) stekla je zahvaljujući raspoloženom Matijasu Lesoru koji je dominirao ispod oba obruča i sredinom druge četvrtine već stigao do sedam postignutih poena (ali je promašio tri slobodna bacanja), kao i trojci Tejlora RočestijaNemanja Gordić je prvu trojku za Budućnost postigao na tri ipo minuta pre kraja poluvremena, iz tek sedmog pokušaja gostiju iza linije 6,75.

DERBI SAMO ŠTO NIJE: Zvezdin novajlija objavio sliku, pa dobio URNEBESAN predlog (FOTO)

Budućnost je uspela da smanji u finišu poluvremena, a onda je trojkom Nikole Ivanovića uz zvuk sirene stigla do egala na poluvremenu - 31:31. Domaćin je morao da ima prednost na poluvremenu, ali igrači Zvezde su opet imali probleme sa linije slobodnih bacanja (3/9). Uz to, prvo poluvreme je veoma loše odigrao Džejms Feldin, koji nije postigao ni poen uz šut 0/4 iz igre, od toga 0/3 za tri. Povratak Budućnosti predvodio je Džastin Dolman, najbolji strelac gostiju u prvom poluvremenu sa 10 poena, iako nije pogodio nijednu trojku iz tri pokušaja. Kod Zvezde su u prvih 20 minuta najefikasniji bili Ročesti i Lesor sa po sedam poena.

GROM IZ VEDRA NEBA: Maroko se nada VELIKOM POJAČANJU za Mondijal u Rusiji (FOTO)

Drugo poluvreme počelo je serijom gostiju 8:0. Prvih pet poena u seriji je postigao Nikola Ivanović (dva plus jedan, pa dvojka sa distance), a zatim je Nemanja Gordić dao trojku. Računajući i kraj prvog poluvremena, Budućnost je napravila seriju 15:0, odnosno 20:2! Konačno crnu seriju Zvezde prekida najbolji igrač domaće ekipe Tejlor Ročesti, ali raspoloženi Gordić odbija napad domaćih i drži Budućnost na plus šest.

ČELSI SE VRAĆA DVE DECENIJE UNAZAD?! Abramovič izgubio POLA MILIJARDE, rasprodaje tim na leto (FOTO)

Uspela je Zvezda da se vrati na minus dva 39:41, a zatim Budućnost ponovo odbija napad domaćina i ide na plus šest (46:40). Zvezda se vraća trojkom Ognjena Dobrića u napadu domaćina pet na četiri, jer je Suad Šehović ostao da leži ispod koša na supotnoj strani terena.

HAOS U ATLANTI: Pucano na Mejvederovu ekipu, ima i ranjenih (FOTO)

Ukradenom loptom i poentiranjem iz kontre Feldin je prvim poenima na meču vratio Zvezdu na minus tri (45:48) na minut pred kraj treće deonice. Već u sledećem napadu Feldin ponovo poentira, pa se na poslednji odmor između četvrtfina otišlo sa 48:47 za Budućnost. Feldin na startu poslednje deonice donosi Zvezdi prednost akcijom 2+1 (50:48). Gordić zatim vezuje četiri poena za vođstvo gostiju (52:50). Uzvraća Dobrić trojkom posle upravo njegovog ofanzivnog skoka, zatim gosti ne koriste napad, a zatim Alen Omić sa tri vezana poena donosi Zvezdi plus četiri (56:52). U tim trenucima Budućnost ostaje u igri zahvaljujući raspoloženom Gordiću, koji je nadoknađivao katastrofalno izdanje Kajla Gibsona (0/7 šut iz igre). Omić je pogodio jedno od dva bacanja za vođstvo Zvezde 57:56, ali mu uzvraća istom merom Nikola Ivanović za novo izjednačenje. Ponovo Alen Omić postiže poen za Zvezdu, i to pod faulom, zatim daje i dodatno bacanje za plus tri domaćina. Zvezda posle dva pogođena bacanja Feldina ide na plus četiri na dva ipo minuta do kraja (63:59), a meč rešava nepotrebni i besmisleni prekršaj Gordića nad Omićem u poslednjoj sekundi napada na 1.32 pre kraja. Omićevim slobodnim bacanjima Zvezda ide na nedostižnih 65:59

Crvena zvezda – Budućnost 69:59 (17:13, 14:18, 16:17, 22:11)
DVORANA: Aleksandar Nikolić. GLEDALACA: 6.398. SUDIJE: Ilija Belošević, Saša Pukl, Miloš Koljenšić.
CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 3, Lazić 3, Dobrić 10, Feldin 9, Janković 4, Ročesti 11, Omić 15, Lesor 8, Enis 2, Jovanović, Bjelica 4.
BUDUĆNOST: Ivanović 9, Se. Šehović 4, Dolman 10, Barović 6, Su. Šehović, Gordić 22, Ilić, Z. Nikolić, Gibson 2, Popović 4, Lendri 2, D. Nikolić.

ČUDO! Pogledajte šta je ceo Pionir SKANDIRAO posle pobede Zvezde (VIDEO)