IMA PLAN ZA JOKIĆA: Vlasnik Denvera "frustriran" zbog sezone Nagetsa
Ispadanje Denver Nagetsa u prvoj rundi plej-ofa Zapada predstavlja veliko iznenađenje i razočarenje za sve u Koloradu.
Sa tim je saglasan i vlasnik franšize Džoš Krenke.
Denver je poražen 4:2 od Minesote, a Krenke je govorio o planovima za narednu sezonu i otkrio da srpski centar Nikola Jokić neće biti trejdovan.
- Svako ko je veliki fan Denvera bi trebalo da bude frustriran. Sve je na stolu u ovom trenutku, uključujući i to da sve ostane isto. Sve je na stolu osim toga da Jokić bude trejdovan - rekao je Krenke.
Ipak, poverenje ima u trenera.
- Imam vere u Dejvida Adelmana. Mislim da je uradio dobar posaa ove sezone ali je i prošao kroz neke teške momente.
Na pitanje šta je naučio u poslednje tri godine, dakle od šampionske titule Denevra, pa do danas, Krenke je odgovorio:
- Postoji mnogo drugačijih lekcija koje sam naučio. Samozadovoljstvo je jedna od njih. Kada osvojite nešto i da li ste gladni da se i dalje borite istim žarom. Kontinuiet takođe. To je veoma moćna stvar, ali su i promene s vremena na vreme moćna stvar. I ljudska priroda je važna, u vezi nekih stvari, kao što su povrede, motivacija, lični trenuci koji mogu da utiču na ljude profesionalno. Svako ko je prošao sve ovo razume koliko je ovaj proces težak. Razumem to iz više uglova i blagosloven sam što sam tokom karijere bio deo šampionskog tima Nagetsa, Avalanša, Remsa - aludirao je na sva svoja sportska dostignuća kao vlasnik pomenutih franšiza.