ITALIJANI OČIMA NE VERUJU: Đorđević povukao NEVIĐEN potez! Teodosiću se OVO nije desilo u karijeri!

21.11.2019. 10:09
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić / Izvor: Foto: Profimedia/MN press/SD ilustracija

Virtus deklasiran u Španiji.

Košarkaši Virtusa su do meča sa Promiteasom bili jedina neporažena ekipa na Starom kontinentu. Budući da nisu osetili gorčinu poraza u Palakanestru, izabranici Aleksandra Đorđevića poklekli su tek na gostovanju u Evrokupu grčkom klubu pre dve nedelje.

I ove srede, međutim, tim iz Bolonje doživeo je novi neuspeh. U Španiji protiv Andore lider Palakanestra izgubio je 79:93, a mediji u Italiji razlog za to vide u odluci bivšeg selektora Srbije.

LUKA SA DRUGE PLANETE: Dončić na jednom meču oborio TRI NBA rekorda, Ameri u ČUDU (VIDEO)

ZVEZDAŠI PONIZILI BIVŠEG ŠAMPIONA: Dončić novim tripl-dablom UNIŠTIO Ratnike! Sjajan i Bobi (VIDEO)

UŽASNA SCENA: Vučević u SUZAMA napustio parket! Prva zvezda Orlanda doživela tešku POVREDU (VIDEO)

Naime, Đorđević je u drugom poluvremenu ostavio na klupi Miloša Teodosića, iako je srpski plejmejker u prvom delu bio ubedljivo najbolji pojedinac i držao Virtus "na aparatima" sa 19 poena, tri skoka i četiri asistencije, za 19 minuta na parketu.

To se osetilo u igri gostiju, koji su u poslednjoj četvrtini postigli samo 10 koševa i izgubili meč. Bivši selektor Orlova imao je i obrazloženje na takvu odluku:

- Teodosić u drugom poluvremenu nije igrao jer je to bila moja odluka, a i zato što sam želeo da testiram tim, da dobijem odgovore od drugih - rekao je Sale Đorđević posle meča.

Uprkos porazu, Virtus je sačuvao velike šanse za prolaz dalje, jer u osam mečeva ima skor 6-2. Podsetimo, Teodosić je odigrao sedam susreta za tim iz Bolonje u Evrokupu i za 24 minuta na terenu prosečno imao 17 poena i 5,9 asistencija.

JOKIĆ OBRIJAO BRADU: Džoker zaustavio STRAŠNU seriju Raketa! Ludi Srbin OVO nije doživeo 22 godine (VIDEO)

NOVI ŽOCOV TAJM-AUT O KOME SE PRIČA: Evo šta je sad uradio Obradović kako bi RAZDRMAO zvezde Fenera

SLAVNI TRENER U EKSTAZI: ON je jedini pravi naslednik Genija Savićevića

GOLMAN MAČVE PREVARIO BOAĆIJA: Fudbaler Zvezde "ISPRIČAO" kako ga je Puletić "ZEZNUO" kod penala

NOVI DETALJI UGOVORA: Poznato kada Pavlović NAPUŠTA Humsku!