IVANOVIĆEVIH 3/3 OD ODLASKA IZ ZVEZDE: Baskonija DEMOLIRALA Barselonu! PAO u foto-finišu slavio u Atini

15.11.2023. 23:04
Duško Ivanović
Duško Ivanović / Izvor: Foto: Profimedia/IMAGO

Luda košarkaška noć...

Košarkaši Baskonije zabeležili su i treću pobedu otkad je klupu preuzeo Duško Ivanović, u trećem meču pod njegovom komandom savladali su Barselonu 94:71.

"Izgleda kao laka pobeda, ali..." Obradović istakao koji trenutak je PRESUDIO ceo mečŽeljko Obradović

"Ovo je već debelo zabrinjavajuće..." Grobari ogorčeni, postoji samo JEDNA svetla tačkaJaramaz

Vratio ga na fabrička podešavanja! Pogledajte majstorsku BLOKADU Zeka Ledeja u Minhenu (VIDEO)Zek

Pitanje pobednika postavljalo se samo petnaestak minuta.

Prethodno, sa povratkom Ivanovića, Baskijci su savladali Partizan i Olimpijakos, u tesnim završnicama, a u sredu uveče nije bilo ni trunke neizvesnosti.

Podatak da je domaći tim imao vođstvo od 26 poena razlike (55:29) već do poluvremena dovoljno jasno slika odnos snaga dva tima u "Buesa Areni".

Za sve se pitao samo jedan tim, gosti kao da i nisu došli na utakmicu.

Markus Hauard i Kodi Miler-Mekintajer rukovodili su napadima domaćeg tima, prvi je ubacio 16 poena za prvih 20 minuta, drugi 12 u tom periodu i ključno su doprineli više nego ubedljivom izdanju Baskonije.

Nastavak nije doneo bitan pomak u igri gostiju, nije ni kod igrača domaćeg tima bilo posustajanja, pa su do kraja uspešno iskontrolisali meč i priveli ga kraju, bez mnogo trzavica.

Hauard je i u nastavku "rešetao", meč je završio sa 26 poena (4/11 za tri), u stopu ga je sve vreme pratio Miler-Mekintajer sa 20 (4/6), a u nastavku im se napadački pridružio Čima Moneke - čijih 19 poena je dotuklo Katalonce.

Kod gostiju, bolji od ostalih u drugom porazu ove sezone bili su Laprovitola sa 14 i Da Silva sa 12 poena.

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Žalgiris u neizvesnom meču u Atini rezultatom 73:71.

Žalgiris je dobro otvorio meč, poveo 4:0 i do kraja deonice čuvao minimalnu prednost nad rivalom.

U nastavku je Žalgirispreko Birutisa sčuvao vodstvo, ali je usledila mini-serija PAO i izjednačenje 25:25 sredinom kvartala. Gosti su pogađali sa distance i trima trojkama ponovo povećali prednost, ali odgovorio i Panatinaikos, međutim 39:35 vodili su Litvanci na poluvremenu.

Po povratku na teren Panatinaikos je bio precizan za tri poena preko Slukasa i Mitoglua i poveo sredinom kvartala i pred poslednjih 10 minuta imao pola koša prednosti.

Igrao se praktično koš za koš u četvrtoj četvrtini, smenjivale su se mini-serije i jednih i drugih, ali je onda Panatinaikos vezao četiri poena preko slobodnih bacanja Lesora i Slukasa za 71:68 20 sekundi do kraja meča. Imao je Žalgiris odgovor na drugoj strani, Manek je bio precizan za izjednačenje. Ipak, uz dva faula PAO je na kraju stigao do pobede.

Najefikasniji kod Panatinaikosa bio je Mitoglu sa 19 poena, 15 je postigao Slukas, a 13 Lesor.

Žalgiris je predvodio Šmits sa 15 poena, dok je Butkevičijus upisao 10 uz sedam skokova.