JOKIĆ KAPITEN SRBIJE: "Možda nisam zaslužio"
Velika čast
Nikola Jokić, košarkaš reprezentacije Srbije, razgovarao je sa predstavnicima domaćih medija tokom treninga pred FIBA prozore.
Srbija će najpre 2. jula igrati sa Švajcarskom u gostima, a onda i četiri dana kasnije sa Bosnom i Hercegovinom kod kuće.
Ovo okupljanje je posebno sa centra Denvera, kako ga je selektor Dušan Alimpijević imenovao za kapitena.
- Dobio sam to zadovoljstvo, privilegiju. Nisam baš bio... Možda nisam zaslužio . Velika imena su nosila kapitensku traku. Ima i momaka koji su stariji od mene. Trener mi je to dao, poklonio. Pokušaću da to nosim i pokazujem na terenu kako dolikuje - rekao je Jokić.
Pre vremena je završio sezonu u NBA, te je imao vremena da se odmori.
- Uvek je isto. Sa nekima sam igrao ranije, sa nekima prvi put. Uvek je uživanje. Što se tiče mog tima, ispali smo u prvoj rundi. Neki kažu mogli smo više. Ako neka ekipa pobedi u plej-of seriji, ona je bolja. Da smo mogli, pobedili bismo - dodao je Jokić.