GRANITNA ODBRANA I SJAJNI KAMPACO: Crvena zvezda savladala Baskoniju

23.03.2023. 19:50
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli ostvarili 13. pobedu.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u okviru 30. kola Evrolige ekipu Baskonije sa 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14) u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' i tako stigli do 13. pobede u sezoni. Crveno-beli su do slavlja stigli najviše zahvaljujući sjajnoj odbrani od druge četvrtine i odličnoj partiji Fakunda Kampaca.

Ako uradiš OVO, čeka te 100.000 dinara!

STIŽE LICENCA EVROLIGE: Gradi se nova dvorana, 55 miliona u igri

MALER ZA FENERBAHČE: Vilbekin pauzira dve nedelje

Baskonija je odlično počela meč u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' i vodila 7:0 posle nešto više od dva minuta igre, da bi Martin prekinuo Zvezdin post na startu utakmice. Martin je bio raspoložen na početku meča, a Vildoza je pogodio trojku i crveno-beli su prišli na 11:7, ali su gosti brzom igrom uspevali da čuvaju prednost i vode 15:7 u 6. minutu. Zvezda je često promašivala pod košem, dok je Baskonija relativno lako održavala vođstvo i minut i po pre kraja prve četvrtine imala je prednost 24:16. Do kraja četvrtine je uspela Zvezda da ipak smanji zaostatak, a gosti su vodili 26:21.

Odlično su gosti otvorili drugu deonicu iako je Zvezda prva došla poena košem Petruševa, ali je Baskonija serijom 9-0 stigla do dvocifrene prednosti 35:23 u 13. minutu koju su neznatno smanjili Nedović i Bentil polovičnim učinkom sa linije za slobodna bacanja. Zaigrala je bolje Zvezda odbranu, pre svega zahvaljujući Kampacu što je otvorilo crveno-belima mnogo prilika u napadu i serijom 11-0 tim Duška Ivanovićya je smanjio na 35:34 na nešto više od tri i po minuta do poluvrmeena. Ipak, nije moglo bez problema pošto je Luka Vildoza napustio igru i otišao u svlačionicu zbog povrede, verovatno zadnje lože koja mu je već pravila probleme ove sezone. Bentil je ponovo bio samo polovičan sa penala i doneo izjednačenje Zvezdi, dok je Baskonija bila punih sedam minuta bez poena sve dok trojku nije pogodio Hauard, ali su crveno-beli otišli na poluvreme sa vođstvo pošto je Dobrić pokupio promašaj Kamapca i pogodio za 39:38.

Zvezda je bila ta koja je bolje ušla u drugo poluvreme. I dalje je odbrana crveno-belih bila na visokom nivou, a u napadu su otvorili sa 8-2 preko Nedovića, Bentila, Mitrovića i Dobrića i Zvezda je stekla prednost 47:40 u 24. minutu, da bi Bentil trojkom doneo i dvocifrenu prednost Ivanovićevom timu 50:40 minut kasnije. Nastavili su crveno-beli u dobrom ritmu predvođeni Kampacom koji je leteo po terenu, a posle trojke Nedovića i poena Martina Zvezda je vodila 55:49 u 28. minutu. Do kraja Martin je uspeo da postigne nove poene i donese crveno-belima prednost 57:49 pred četvrtu deonicu.

Čuvala je Zvezda prednost i na početku poslednje četvrtine. Nedović je posle promašena dva bacanja pogodio trojku i crveno-beli su u 33. minutu vodili 62:51. Uspela je Baskonija da veže četiri poena i smanji na 62:55 u 35. minutu i odmah je Ivanović reagovao tajm-autom. Nije Zvezda iskoristila naredni napad, ali je potom u dva uzastopna postigla trojke preko Kampaca i Nedovića za vođstvo 68:59 u 36. minutu. Posle faula nad Mitrovićem usledioje protest trenera gostiju Đoana Penaroje koji je dobio i tehničku grešku. Nedović je iskoristio slobodno bacanje, da bi Mitrović potom promašio oba, a crveno-beli vodili 69:61. u 37. minutu. Ipak Mitrović se iskupio zakucavanjem na asistenciju Kampaca za dovcifrenu prednost Zvezde 71:61 minut i po pre kraja, a to su bili i poeni kojima su crveno-beli i definitivno overili trijumf protiv Baskonije.

CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Difala, Roka, Panter

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 3, Lazarević, Kampaco 3, Mitrović 8, Martin 10, Dobrić 11, Ilić, Nedović 20, Marković 3, Kuzmić, Petrušev 4, Bentil 12.

BASKONIJA: HAuard 3, Hajdeger 2, Rajeste 3, Marinković 7, Dijez, Tompson 15, Kocar 9, Enoh 2, Kostelo 6, Gedraitis 10, Homes 6, Kuruc