KLS FINALE: Razigrana Zvezda lako do prvog trijumfa protiv FMP-a

09.06.2023. 18:48
Nemanja Nedović
Nemanja Nedović / Izvor: MN Press

Drugi meč je na programu u nedelju.

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali FMP 94:70 u prvoj utakmici finala Košarkaške Superlige Srbije.

SKANDAL: Đoković dobio gem bez borbe, zvižduci u Parizu! Ovo se dešava jednom u 100 godina BUKVALNO, Alkaraz zbog povrede izgubio servis

NEKA SE SPREME BUGARI: Piksi saopštio konačan spisak igrača

BORJAN OTPISAN, A NJEGOVOJ ZAMENI SVI GLEDAJU U SUPRUGU: Golman stiže u Zvezdu! Ovakvu ženu kao što je Omrijeva ste retko viđali (FOTO)

Crveno-beli su od samog starta  meča počeli da pravdaju ulogu favorita. Tim Duška Ivanovića je bio vrlo raspoložen u napadu u prvoj deonici u kojoj je postigao 29 poena. Gosti iz Železnika su se držali do sedmog minuta (16:11), a onda je domaćin dao gas i na prvu pauzu otišao sa plus 13 (29:16).

Bilo je jasno da su se crveno-beli uželeli takmičarskih utakmica, pa su i u drugom kvartalu nastavili da igraju maksimalnim intenzitetom. Do odlaska na veliki odmor Zvezda je stekla 25 poena prednosti (53:28).

Navijači Crvene zvezde
Navijači Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Najraspoloženiji u prvom poluvremenu u timu Zvezde su bili Luka Mitrović sa 17 i Nemanja Nedović sa 11 poena, dok je u FMP-u najopasniji u napadu bio Ebuka Izundu koji je postigao osam poena.

Gosti iz Železnika su uspeli da u trećoj četvrtini iskontrolišu depšavanja na parketu, pa Crvena zvezda nije uspela da dodatno poveća plus na svom kontu.

Slična slika viđena je i u finalnih 10 minuta. Trener domaćina Ivanović je iskoristio šansu da razigra sve igrače koji su bili u sastavu, pa je Fakundo Kampaco bio igrač sa najdužim boravkom na parketu sa nepuna 23 minuta. Tim sa Malog kalemegdana je vodio i sa 29 poena prednosti, a na kraju je na semaforu pisalo 94:70.

Crveno-belima je potrebna još jedna pobeda da odbrane titulu šampiona Srbije, a priliku za to imaće već u nedelju na terenu FMP-a.