KVALIFIKACIJE ZA SP: Srbija bez MILOSTI u Gruziji, Bobi TROJKOM začinio EGZIBICIJU (VIDEO+FOTO)

29.06.2018. 17:49
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Košarkaška dominacija.

Košarkaška reprezentacija Srbije više nego ubedljivo savladala je na gostujućem terenu selekciju Gruzije sa 87:50 (22:11, 19:17, 23:18, 27:14). Utakmica je protekla u dominaciji Orlova, gde se od početka meča nije postavljalo pitanje pobednika, jer su izabranici Aleksandra Saše Đorđevića sjajnom odbranom i odličnom igrom u napadu već posle prvih deset minuta imali dvocifrenu prednost.

Ovim trijumfom, Srbija je istakla kandidaturu za poziciju broj jedan u grupi G, pošto će u poslednjem kolu prvog dela kvalifikacija, Srbija odigrati duel sa trenutno prvoplasiranom Nemačkom, u Novom Sadu 2. jula. Nemačka će u ovom kolu sa početkom u 19 i 30 odigrati meč sa autsajderom Austrijom na svom parketu.

RUSKINJA ODLEPILA: Ona je kao tenk, a zbog Ronalda je smršala 92 kilograma i ostavila muža! (FOTO)

BILO JE MNOGO TENZIJE NA TRIBINAMA: Procurio snimak, brazilski huligani napali srpsku porodicu u Moskvi (UZNEMIRUJUĆI VIDEO)

U prepunoj dvorani u Tbilisiju, izabranici Aleksandra Saše Đorđevića od starta meča pokazali su da su i u nekompletnom sastavu daleko kvalitetniji od domaćina na ovom meču. Uz nekoliko promena u igračkom kadru i povratku Milosavljevića, Micića, Milutinova i Marjanovića, Orlovi su već u prvoj deonici jakom odbranom, koja je zaštitini znak ove selekcije nekoliko godina unazad, sveli Gruziju na samo 11 postignutih koševa posle prvih 10 minuta.

Nastavili s Orlovi i u drugoj deonici sa sjajnom igrom i defanzivim i strpljivim napadima. Dobrom organizacijom i selekcijom dodavanja, visoki igrači su na sebe navlačili po dva ili tri igrača, što je našim krilnim igračima, naročito Dejanu Todoroviću, ostavljalo dosta širine za šut za tri poena. Gruzija je bez koša u drugoj deonici bila pet minuta, pa je prednost Srbije u tom trenutku iznosila 25:11. Do kraja prvog poluvremena Srbija je polako podizala svoju prednost, a rezultat posle prvih 20 minuta iznosio je 37:18 za Srbiju. Najefikasni u Srbiji u ovom delu meča bio je Dejan Todorović sa 13 poena, dok je Dragan Milosavljević ubacio 10.

U trećoj deonici viđen je samo jedan tim na terenu - Srbija! Ono što je bilo fascinantno u igri izabranika Saše Đorđevića je saradnja visokih igrača, gde su u nekoliko navrata Todorović i Milutinov alej-up kombinacijom pokazali koliko je igra Orlova raznovrsna na ovom meču. Bez individualnih pokušaja, već isključivo timski, Srbija je pred kraj treće četvrtine imala prednost 57:32. Nemoćni Gruzijci nisu imali odgovor na raspoloženu igru srpskih igrača u napadu, dok su ofanzivi bili često zbunjeni na kombinovane odbrane Srbije, pa su rešenja pronalazili u nerezeonskim šutevima za tri poena. Na odmor pred početak poslednje deonice rezultat je glasio 60:36.

Četvrta četvrtina je protekla u dominaciji Srbije, pa je prednost Orlova u jednom trenutku iznosila i 30ponea razlike. Rutinskom igrom košarkaši Srbije su priveli meč kraju i rešili ga u svoju korist sa 75:44. Najefikasniji u taboru Orlova bio je Dejan Todorović sa 24 poena, a pratili su ga Dragan Milosavljević sa 15 i Vasa Micić sa 11 ubačenih poena. U Gruziji jedini igrač vredan poemanbio je Mekfaden sa 18 koševa.

U poslednjem kolu grup G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, Srbija će u Novom Sadu 2. jula odigrati meč protiv Nemačke u direktonoj borbi za poziciju broj jedan. Da podsetimo, Orlovi su u Nemčkoj poraženi sa 79:74 i to je do sada jedini poraz Srbije u kvalifikacijama.

TABELA GRUPE G: Srbija 4-1, Nemačka 4-0, Gruzija 1-4, Austrija 0-4.

GRUZIJA - SRBIJA 50:87 (11:22, 7:19, 18:23, 14:27)

DVORANA: Sport Palas