KVALIFIKACIJE ZA SP: Orlovi PALI u Izraelu! Sve je u našim RUKAMA, ali više nemamo pravo na KIKS (FOTO)

30.11.2018. 14:54
Dragan Milisavjević
Dragan Milisavjević / Izvor: Foto: Fiba.com

Izabranici selektora Đorđevića poklekli u neizvesnom finišu.

Najbolji košarkaši Srbije poraženi su u Tel Avivu od selekcije Izraela u okviru 9. kola kvalfikacija za Svetsko prvenstvo u Kini sledeće godine. Posle velike borbe i čestih preokreta izabranici selektora Aleksandra Đorđevića poklekli su u samom finišu meča čemu je pre svega kumovao veliki broj izgubljenih lopti. Orlovi još uvek imaju sve u svojom rukama, jer u preostala tri meča sa maksimalnim učinkom overiće vizu za Mundobasket: Izrael  - Srbija  83:74 (29:24, 14:21, 16:15, 24:14)

SAMO DANAS SIGURNO DOBIJATE: Meridian slavi 18. rođendan i časti!

ZAPAMTITE OVO IME: Junior Partizana ODIGRAO meč iz SNOVA u Zadru (FOTO)

Čović otvoreno o Zvezdinim strancima i Trinkijeriju, a na kraju i o derbiju

Reprezentativci Srbije dobro su otvorili meč i trojkama Dragana Milisavljevića i Stefana Birčevića poveli sa 16:11. Srbija je maksimalno vođstvo imala u šestom minutu kad je na semaforu stajalo 20:14. Od tog trnutka kreću problemi u igri našeg tima na oba kraja terena. Izraelci prave seriju od 13:0 i dolaze do preokrete u finišu prvog poluvremena 27:20. Do kraja prve četvrtine Srbija je uspela da se donekle konsoliduje i samnji zaostatak - 29:24.

Ni u nastavku meča Orlovi nisu mogli da uspostave kontrolu. Selektor Đorđević posebno je bio nezadovoljan igrom u odbrani, mada se i u napadu teško dolazilo do najboljih rešenja. Ipak, u finišu prvog poluvremena odličnom Milisavljeviću, pridružili su se Miroslav Raduljica i Stefan Peno što je Srbiji najpre donelo rezultatski priključak, a zatim i izjednačenje. Trojkom Marka Simonovića Srbija je prvi deo igre rešila u svoju korist - 45:43.

Početak drugog poluvremena apsolutno je prošao u znaku Marka Simonovića. Naš najiskusniji igrač je veoma brzo postigao sedam vezanih poena što je Srbiji omogućilo da se odlepi na 53:47. Međutim, ponovo su Orlovi lako ispustili "+6". Razigrao se najbolji igrač Izraela Gaj Pnini i inicirao seriju 12:2 za vođstvo domaće selekcije 59:55. Srbija je uzvratila preko Simonovića i Marka Avramovića što je bilo dovoljno za minimalnu prednost posle 30 minuta velike borbe - 60:59.

Gej Pnini je nastavio da pogađa iz svih pozicija. Svojom petom trojkom doveo je Izrael do vođstva 74:68 u 35. minutu. Uspeli su Orlovi da poprave igru u odbrani i preko Raduljice dođu do izjednačenja - 74:74. Zosman i Blat u veoma brzo uzvraćaju i serijom 6:0 ispostavilo se prelamju utakmicu 80:74. Pokušao je naš tim trojkama u poslednjem minutu da dođe do preokreta, ali nažalost to se nije desilo.

Sledeću utakmicu u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini reprezentacija Srbije igra u ponedeljak 3. decembra u dvorani "Aleksandar Nikolić" protiv selekcije Grčke (20:15).

IZRAEL - SRBIJA 83:74 (29:24, 14:21, 16:15, 24:14)

DVORANA: Tel Aviv Arena

GLEDALACA: 5.000

SUDIJE: Roso (Francuska), Ćiulin (Rumunija), Jilmaz (Turska)

IZRAEL: Dibatolomeo 7, Kulučev, Blat 10, Doson 9, Pnini 18, Timor, Koen 14, Zalmason 7, Levi 2, Čubrevič, Ginat 6, Zosman 10, Ariel.

SRBIJA: Simonović 13, Jelovac 2, Milisavljević 17, Raduljica 12, Birčević 10, Lazić 3, Jovanović, Đoković, Avramović 6, Dobrić, Gagić 4, Peno 7.