КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Орлови ПАЛИ у Израелу! Све је у нашим РУКАМА, али више немамо право на КИКС (ФОТО)

30.11.2018. 14:54
Dragan Milisavjević
Драган Милисавјевић / Извор: Фото: Fiba.com

Изабраници селектора Ђорђевића поклекли у неизвесном финишу.

Најбољи кошаркаши Србије поражени су у Тел Авиву од селекције Израела у оквиру 9. кола квалфикација за Светско првенство у Кини следеће године. После велике борбе и честих преокрета изабраници селектора Александра Ђорђевића поклекли су у самом финишу меча чему је пре свега кумовао велики број изгубљених лопти. Орлови још увек имају све у својом рукама, јер у преостала три меча са максималним учинком овериће визу за Мундобаскет: Израел  - Србија  83:74 (29:24, 14:21, 16:15, 24:14)

САМО ДАНАС СИГУРНО ДОБИЈАТЕ: Меридиан слави 18. рођендан и части!

ЗАПАМТИТЕ ОВО ИМЕ: Јуниор Партизана ОДИГРАО меч из СНОВА у Задру (ФОТО)

Човић отворено о Звездиним странцима и Тринкијерију, а на крају и о дербију

Репрезентативци Србије добро су отворили меч и тројкама Драгана Милисављевића и Стефана Бирчевића повели са 16:11. Србија је максимално вођство имала у шестом минуту кад је на семафору стајало 20:14. Од тог трнутка крећу проблеми у игри нашег тима на оба краја терена. Израелци праве серију од 13:0 и долазе до преокрете у финишу првог полувремена 27:20. До краја прве четвртине Србија је успела да се донекле консолидује и самњи заостатак - 29:24.

Ни у наставку меча Орлови нису могли да успоставе контролу. Селектор Ђорђевић посебно је био незадовољан игром у одбрани, мада се и у нападу тешко долазило до најбољих решења. Ипак, у финишу првог полувремена одличном Милисављевићу, придружили су се Мирослав Радуљица и Стефан Пено што је Србији најпре донело резултатски прикључак, а затим и изједначење. Тројком Марка Симоновића Србија је први део игре решила у своју корист - 45:43.

Почетак другог полувремена апсолутно је прошао у знаку Марка Симоновића. Наш најискуснији играч је веома брзо постигао седам везаних поена што је Србији омогућило да се одлепи на 53:47. Међутим, поново су Орлови лако испустили " 6". Разиграо се најбољи играч Израела Гај Пнини и иницирао серију 12:2 за вођство домаће селекције 59:55. Србија је узвратила преко Симоновића и Марка Аврамовића што је било довољно за минималну предност после 30 минута велике борбе - 60:59.

Геј Пнини је наставио да погађа из свих позиција. Својом петом тројком довео је Израел до вођства 74:68 у 35. минуту. Успели су Орлови да поправе игру у одбрани и преко Радуљице дођу до изједначења - 74:74. Зосман и Блат у веома брзо узвраћају и серијом 6:0 испоставило се преламју утакмицу 80:74. Покушао је наш тим тројкама у последњем минуту да дође до преокрета, али нажалост то се није десило.

Следећу утакмицу у оквиру квалификација за Светско првенство у Кини репрезентација Србије игра у понедељак 3. децембра у дворани "Александар Николић" против селекције Грчке (20:15).

ИЗРАЕЛ - СРБИЈА 83:74 (29:24, 14:21, 16:15, 24:14)

ДВОРАНА: Тел Авив Арена

ГЛЕДАЛАЦА: 5.000

СУДИЈЕ: Росо (Француска), Ћиулин (Румунија), Јилмаз (Турска)

ИЗРАЕЛ: Дибатоломео 7, Кулучев, Блат 10, Досон 9, Пнини 18, Тимор, Коен 14, Залмасон 7, Леви 2, Чубревич, Гинат 6, Зосман 10, Ариел.

СРБИЈА: Симоновић 13, Јеловац 2, Милисављевић 17, Радуљица 12, Бирчевић 10, Лазић 3, Јовановић, Ђоковић, Аврамовић 6, Добрић, Гагић 4, Пено 7.