MARTINEZ OTVORENO O SUKOBU SA ATAMANOM: Siti smo svega, on kontroliše atmosferu
Košarkaši Valensije smanjili su na 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Panatinaikosa, a četvrta utakmica protekla je u znaku velikog sukoba trenera dve ekipe.
Valensija je u Atini pobedila Panatinaikos rezultatom 91:87, ali grčka ekipa, po navici, nije znala lepo da podnese poraz.
Konstantna vika i dreka trenera Panatinaikosa Ergina Atamana na sudije iznervirala je i članove Valensije, pa je šef stručnog štaba španskog tima Pedro Martinez imao ozbiljan sukob sa turskim stručnjakom.
Sve je kulminiralo u trećoj četvrtini, kada je situacija pretila da eskalira u fizički sukob dvojice trenera, pa su obojica zaradila po isključenje.
Naravno, tu nije bio kraj, pa su se nastavile provokacije i po završetku meča.
Martinez je pojasnio svoje viđenje incidenta.
- Mislim da su sudije samo pokušale da izjednače kriterijum. Obojica smo izašli iz trenerskog prostora. Ataman je već imao tehničku koju je sam isprovocirao, a onda su odlučili da nas obojicu isključe. Nemam ništa protiv sudija, samo nisam želeo da on ponovo utiče na utakmicu onako kako je to radio u prva dva meča - istakao je Martinez.
Španski stručnjak je bio ekstremno iskren...
- Iskreno, bili smo siti svega. U prve dve utakmice u Valensiji, Ataman – koji je majstor za te stvari – kontrolisao je atmosferu. Kad god bismo mi dominirali i imali pristojnu prednost, on bi iznudio tehničku grešku i nakon toga bi se kriterijum suđenja promenio. Želeo sam da stavim do znanja sudijama da to ne može da se ponavlja i da suđenje mora biti fer. On je tada potpuno izgubio kontrolu - rekao je Martinez.
Nije trener Valensije zadovoljan zbog isključenja.
- Osećaj je gorko-sladak. Sladak zbog pobede koja nam mnogo znači, a gorak zbog isključenja. Sada je vreme da se odmorimo i spremimo za naredni okršaj - zaključio je Martinez.