МАРТИНЕЗ ОТВОРЕНО О СУКОБУ СА АТАМАНОМ: Сити смо свега, он контролише атмосферу
Кошаркаши Валенсије смањили су на 2:1 у четвртфиналној серији Евролиге против Панатинаикоса, а четврта утакмица протекла је у знаку великог сукоба тренера две екипе.
Валенсија је у Атини победила Панатинаикос резултатом 91:87, али грчка екипа, по навици, није знала лепо да поднесе пораз.
Константна вика и дрека тренера Панатинаикоса Ергина Атамана на судије изнервирала је и чланове Валенсије, па је шеф стручног штаба шпанског тима Педро Мартинез имао озбиљан сукоб са турским стручњаком.
Све је кулминирало у трећој четвртини, када је ситуација претила да ескалира у физички сукоб двојице тренера, па су обојица зарадила по искључење.
Наравно, ту није био крај, па су се наставиле провокације и по завршетку меча.
Мартинез је појаснио своје виђење инцидента.
- Мислим да су судије само покушале да изједначе критеријум. Обојица смо изашли из тренерског простора. Атаман је већ имао техничку коју је сам испровоцирао, а онда су одлучили да нас обојицу искључе. Немам ништа против судија, само нисам желео да он поново утиче на утакмицу онако како је то радио у прва два меча - истакао је Мартинез.
Шпански стручњак је био екстремно искрен...
- Искрено, били смо сити свега. У прве две утакмице у Валенсији, Атаман – који је мајстор за те ствари – контролисао је атмосферу. Кад год бисмо ми доминирали и имали пристојну предност, он би изнудио техничку грешку и након тога би се критеријум суђења променио. Желео сам да ставим до знања судијама да то не може да се понавља и да суђење мора бити фер. Он је тада потпуно изгубио контролу - рекао је Мартинез.
Није тренер Валенсије задовољан због искључења.
- Осећај је горко-сладак. Сладак због победе која нам много значи, а горак због искључења. Сада је време да се одморимо и спремимо за наредни окршај - закључио је Мартинез.