NBA: Jović kao starter DVOCIFREN već u prvoj četvrtini (VIDEO)

17.11.2022. 08:12
Nikola Jović
Nikola Jović / Izvor: Reuters
Jokić nije igrao, Denver izgubio.

Srpski košarkaš Nikola Jović prvi put je bio starter u NBA ligi u timu Majamija, ali je njegova ekipa poražena od Toronta 112:104.

UDARNIČKI SA IVANOVIĆEM PRED ASVEL: Trening je trajao do pola 12

OVO JE KRIO DOK JE IGRAO U SRBIJI: Košarkaš OKUPIO saigrače i priznao im da je HOMOSEKSUALAC (VIDEO)

NE ODUSTAJE: Bivši igrač Zvezde i Partizana ima novi klub

Jović je za skoro 24 minuta na parketu upisao je 13 poena, tri skoka, te jednu asistenciju.

Odlično se bivši igrač Mege snašao u novoj ulozi, pa je već tokom prvih 12 minuta zabeležio 11 poena i iz igre šutirao sa odličnih 80 odsto uspešnosti, uz dva ubačena slobodna bacanja.

Najefikasniji u ekipi Majamija bio je Maks Štrus sa 20 postignutih poena, dok se kod Toronta posebno istakao Anunobi koji je ubacio 32 poena, uz 10 skokova.

Oklahoma je slavila protiv Vašingtona rezultatom 121:120 i nanela Vizardsima prvi poraz posle četiri uzastopne pobede.

Aleksej Pokuševski je počeo utakmicu u startnoj petorci i za 14 minuta na terenu zabeležio osam poena.

Najefikasniji u redovima Tandera bio je Šej Gildžos-Aleksander, koji je ubacio 42 poena uz sedam asistencija i šest skokova. Vizardse su predvodili Porzingis sa 27 i Bil sa 25 poena.

Košarkaši Njujork niksa pobedili su u gostima Denver 106:103, a Nikola Jokić nije mogao da pomogne svojoj ekipi jer je zbog kovid protokola bio u karantinu.