NBA PLEJ-OF: Bobi DRŽAO čas u Bruklinu! Denveru ne vredi ni MAGIČNI Jokić! Brutalna OSVETA šampiona (VIDEO+FOTO)

19.04.2019. 07:42
Boban Marjanović
Boban Marjanović / Izvor: Profimedia
Jedan Srbin slavio, drugi tugovao.

Košarkaši Filadelfije pobedili su Bruklin u gostima 131:115, poveli sa 2-1 u seriji i vratili prednost domaćeg parketa. Gosti su počeli meč bez povređene prve zvezde Džoela Embilda, koji je sa klupe u civilu odgledao prvi deo susreta, ali je njegovo odustvo u potpunosti do tada zamenio srpski centar Boban Marjanović.

LE: Srpski derbi pripao Ajntrahtu! Rutina Arsenala i Valensije, Čelsi slavio u GOLEADI (VIDEO)

TROFEJ NA MALOM KALEMEGDANU: Crvena zvezda odbranila titulu šampiona Srbije (FOTO)

EVROLIGA: DRAMA u Istanbulu i brejk Žalgirisa! Gudurić tragičar, a Obradović BESAN kao RIS (VIDEO)

Reprezentativac Srbije je meč završio sa 14 poena i osam skokova, za 18 minuta provedenih na parketu. U prve dve četvrtine ubacio je osam poena i sedam skokova, ostvarivši najbolju plus-minus statistiku u plej-ofu. Bobi je ubacio svih osam slobodnih bacanja, iz igre je šutirao 3/5, a dok je srpski centar bio na parketu, prednost Filadelfije išla je i do 15 razlike. Na poluvremenu su Seventisiksersi vodili 65:59.

Marjanović je bio maksimalan sa linije za slobodna bacanja, pogodivši svih osam šuteva, ali je početkom poslednje deonice morao na klupu, zbog šeste lične greške.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Ben Simons sa 31 poenom, Heris je dodao 29, Redik je postigao 26 koševa, dok su kod Bruklina dominirali Dianđelo Rasel i Keris Levert sa po 26 poena.

San Antonio je pobedio Denver 118:108 i poveo u seriji sa 2-1. Uprkos sjajnoj partiji Nikole Jokića, koji je za 32 minuta u igri, meč završio sa 22 poena, 8 skokova i 7 asistencija, Nagetsi nisu uspeli da dođu do brejka i vrate Sparsima za poraz iz prvog meča.

EVROLIGA: Brejk u Moskvi, Baskonija napravila VELIKO iznenađenje (VIDEO)

San Antonio je bolje otvorio utakmicu i diktirali su tempo meča tokom prve četvrtine. Tada se nametnuo Derik Vajt koji je inače tokom prvog poluvremena ubacio čak 26 poena. Do velikog odmora Denver je uspeo da se sabere, a najviše mu je u tome pomogla serija 16:0 na startu druge četvrtine.

Ipak, nisu imali snage u završnici da se suprostave razgoropađenom domaćinu, koga je do pobede vodio Vajt sa 36 poena, dok je Derozan ubacio 25. Kod gostiju iz Kolorada, Markus Bizli je bio odličan sa 20 poena, od toga je pogodio pet trojki.

Golden Stejt se revanširao u punoj meri Klipersima, ponizivši ih u Los Anđelesu 132:105. Posle propuštene prilike u prošlom duelu, kada su ispustili 31 poen razlike, Voriorsi su motivisani ušli u meč, ne dozvolivši Klipersima da ih nijednog trenutka ugroze.

Utakmica je rešena krajem treće četvrtine, koju je branilac titule rešio u svoju korist 36:24 i otišao na +33.

SKANDALOZNO: Učesnik FARME i poznati PEVAČ VREĐAO Zvezdu u PODGORICI! I to nije sve ... (FOTO)

TOMIĆ PRED ČETVRTI ČIN PORUČIO REPEŠI: Nismo isti!

Ratnike je do trijumfa predvodio Kevin Durent sa 38 poena, dok je Stef Kari dodao 21 koš. U ekipi iz Los Anđelesa, najbolji je bio Ivica Zubac sa 18 ubačenih poena.