OBRADOVIĆ GA OTPISAO: Potvrđen prvi odlazak iz Panatinaikosa
Nije mu na spisku
Panatinaikos je doveo trenera, a sada reguliše igrački kadar za predstojeću sezonu u kojoj će napasti svaki trofej. U utorak je potvrđeno da PAO napušta američki centar Kenet Farid.
- Kenete, hvala ti što si podelio sa nama svoju strast i posvećenost. Želimo ti sve najbolje u budućnosti – profesionalno i privatno - napisao je Panatinaikos na društvenim mrežama.
Odlazak nekadašnjeg igrača Nikole Jokića iz Atine je prilično očekivan. Farid (36) stigao je u Panatinaikos usred sezone, budući da se ekipa Ergina Atamana mučila sa povredama na unutrašnjim pozicijama.
U evroligaškoj sezoni Farid je prosečno beležio 5,2 poena i 3,7 skokova.
Farid je u NBA nastupao od 2011. do 2019. godine, a najduže se zadržao u Denver Nagetsima. Sa reprezentacijom SAD je 2014. godine osvojio Svetsko prvenstvo pobedivši u finalu selekciju Srbije.
Ko će igrati centra u Panatinaikosu?
Izvesno je da će PAO morati da se pojača na „petici“. Matijas Lesor ostaje u ekipi i ponovo će imati da sarađuje sa Obradovićem, baš kao i u Partizanu.
Što se tiče ostalih centara, PAO je okrenut tržištu dostupnih igrača. Evropski mediji prethodnih dana sa grčkim gigantom povezuju čak i dvojicu NBA centara – Jonasa Valančunasa i Jusufa Nurkića.
Međutim, zasad nema informacija o kontaktima atinskog kluba i dvojice spomenutih NBA zvezda.