ОБРАДОВИЋ ГА ОТПИСАО: Потврђен први одлазак из Панатинаикоса
Није му на списку
Панатинаикос је довео тренера, а сада регулише играчки кадар за предстојећу сезону у којој ће напасти сваки трофеј. У уторак је потврђено да ПАО напушта амерички центар Кенет Фарид.
- Кенете, хвала ти што си поделио са нама своју страст и посвећеност. Желимо ти све најбоље у будућности – професионално и приватно - написао је Панатинаикос на друштвеним мрежама.
Одлазак некадашњег играча Николе Јокића из Атине је прилично очекиван. Фарид (36) стигао је у Панатинаикос усред сезоне, будући да се екипа Ергина Атамана мучила са повредама на унутрашњим позицијама.
У евролигашкој сезони Фарид је просечно бележио 5,2 поена и 3,7 скокова.
Фарид је у НБА наступао од 2011. до 2019. године, а најдуже се задржао у Денвер Нагетсима. Са репрезентацијом САД је 2014. године освојио Светско првенство победивши у финалу селекцију Србије.
Ко ће играти центра у Панатинаикосу?
Извесно је да ће ПАО морати да се појача на „петици“. Матијас Лесор остаје у екипи и поново ће имати да сарађује са Обрадовићем, баш као и у Партизану.
Што се тиче осталих центара, ПАО је окренут тржишту доступних играча. Европски медији претходних дана са грчким гигантом повезују чак и двојицу НБА центара – Јонаса Валанчунаса и Јусуфа Нуркића.
Међутим, засад нема информација о контактима атинског клуба и двојице споменутих НБА звезда.