OBRADOVIĆ SVESTAN IZAZOVA: Očekuje nas izuzetno teška utakmica protiv Cedevita Olimpije
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović najavio je prvi četvrtfinalni duel njegove ekipe protiv Cedevita Olimpije, koji je zakazan za četvrtak.
Crveno-beli su domaćini u prvoj utakmici četvrtfinala ABA lige, a meč počinje u 18.30.
- Očekuje nas izuzetno teška utakmica protiv Cedevita Olimpije, dobrog, iskusnog tima, koji je vođen od strane odličnog trenera. Moramo da igramo čvrsto u odbrani što je osnova, ali i vrlo strpljivo jer nas očekuje tim koji se neće predati do samog kraja. Važno je da ne dozvoljavamo lake poene iz tranzicije, da dobro gradimo naš koš, to su neke osnove koje će biti izuzetno važne za ishod ove utakmice - izjavio je Obradović.
Na reči trenera nadovezao se košarkaš crveno-belih Ognjen Dobrić.
- Dobro poznajemo ekipu Cedevita Olimpije odigrali smo već dve utakmice u regularnom delu sezone i nekih promena nema – iskusna kvalitetna ekipa koju predvodi ove sezone odlični Gibson, naravno tu su Blažič, Stjuart, Kenedi, Škara… dobra ekipa koja će znati da kazni svaku grešku i dođe do brejka. Sve kreće od odbrane, i pokušaćemo da nametnemo naš ritam u ovoj utakmici, nadam se uz brojnu podršku naših navijača u četvrtak uveče - istakao je Dobrić.
Druga utakmica igraće se u utorak u hali Stožice, a eventualna majstorica u petak 15.05 u Beogradu.