ОБРАДОВИЋ СВЕСТАН ИЗАЗОВА: Очекује нас изузетно тешка утакмица против Цедевита Олимпије
Тренер кошаркаша Црвене звезде Саша Обрадовић најавио је први четвртфинални дуел његове екипе против Цедевита Олимпије, који је заказан за четвртак.
Црвено-бели су домаћини у првој утакмици четвртфинала АБА лиге, а меч почиње у 18.30.
- Очекује нас изузетно тешка утакмица против Цедевита Олимпије, доброг, искусног тима, који је вођен од стране одличног тренера. Морамо да играмо чврсто у одбрани што је основа, али и врло стрпљиво јер нас очекује тим који се неће предати до самог краја. Важно је да не дозвољавамо лаке поене из транзиције, да добро градимо наш кош, то су неке основе које ће бити изузетно важне за исход ове утакмице - изјавио је Обрадовић.
На речи тренера надовезао се кошаркаш црвено-белих Огњен Добрић.
- Добро познајемо екипу Цедевита Олимпије одиграли смо већ две утакмице у регуларном делу сезоне и неких промена нема – искусна квалитетна екипа коју предводи ове сезоне одлични Гибсон, наравно ту су Блажич, Стјуарт, Кенеди, Шкара… добра екипа која ће знати да казни сваку грешку и дође до брејка. Све креће од одбране, и покушаћемо да наметнемо наш ритам у овој утакмици, надам се уз бројну подршку наших навијача у четвртак увече - истакао је Добрић.
Друга утакмица играће се у уторак у хали Стожице, а евентуална мајсторица у петак 15.05 у Београду.