PENJAROJA ZABRINUT POSLE POBEDE: Potencijalni problem za Partizan u polufinalu
Košarkaši Partizana savladali su u drugom meču četvrtfinala plej-ofa Bosnu u Sarajevu sa 87:73 i tako se rezultatom 2:0 plasirali u polufinale ABA lige u kojem će igrati protiv boljeg iz duela između Crvene zvezde i Cedevita Olimpije.
Međutim, uprkos pobedi, trener crno-belih Đoan Penjaroja ima razloga za zbrinutost pošto Nik Kalates ima problem sa kolenom zbog kojeg nije mogao mnogo toga da pruži u drugom meču protiv Bosne i potencijalno su crno-beli ostali bez još jednog važnog igrača za polufinale posle povrede Šejka Miltona u prvom meču. Od ranije je povređen Vanja MArinković, dok su meč u Sarajevu zbog lakših povreda propustili Mario Nakić i Aleksej Pokuševski.
- Pre svega čestitao bih Bosni na vrlo dobroj sezoni u ABA ligi, takmičili su se dobro i za nas nije bilo lako da igramo prtiv njih. Danas smo bili bolji nego u prošloj utakmici, imali smo istina iste probleme u nekim skok situacijama... KontrolIsali smo manje više rezultat, ali je jasno da smo u jednom momentu, posebno u drugoj čevrtini, bili sebični i da smo igrali individualno, otuda i mnogo izgubljenih lopti. Bosna je tada igrala dobro, mi smo imali sumnje tada, kao i probleme sa faulovima Karlika, dok se Nik požalio na nelagodu u kolenu. Važan momenat je tad bio da iskontrolišemo emocije. Posle smo igrali bolje, u poslednjoj deonici smo kontrolisali igru i rezultat i pobedili.
Novinar isu konstatovali da Partizan u polufinale najcverovatnije očekuje derbi protiv Zvzede, iako serija progiv Cedevita Olimpije još nije završena.
- Sada je momenat da mislimo na naše probleme. Malo sam zabrinut jer smo u prošloj utakmici povredio Šejk Milton, Mario isto, nadam se da je sa Nikom sve u redu. Imamo nedelju dana da se pripremimo za polufinale i videćemo ko će nam biti protivnik - zaključio je Penjaroja.