POZNAT PRVI PUTNIK NA FAJNAL-FOR: Olimpijakos počistio Monako
Košarkaši Olimpijakosa prvi su putnici na fajnal-for koji će se održati u Atini od 22. do 24. maja pošto su i u trećem meču savladali Monako ubedljivo sa 105:82 i tako slavili u seriji sa maksimalnih 3-0. NA fajnal-foru Olimpijakos će igrati sa boljim iz serije između Fenerbahčea i Žalgirisa, a istanbulski tim vodi 2-0.
U Kneževini dileme o pobedniku trećem meča nije bilo ni u jednom trenutku. Olimpijakos je posle prve četvrtine imao prednost 26:17, da bi već na poluvremenu Pirejci imali dovcifrenu prednost 61:40.
U nastavku je tim Jorgosa Barscokasa praktično samo odradio meč i mada je Monako uspeo da dobije treću četvrtinu sa tri poena razlike. Uspeo je domaćin da priđe u jednom trenutku poslednje četvrtine na 12 poena zaostatka, ali je to bio maksimu koji je mobgao da napravi u ovom meču, pa je Olimpijakos zasluženo stigao do trijumfa.
Evan Furnije predvodio je Pirejce sa 22 poena, Aleks Piters postigao je 18 poena, a Tomas Vokap 14. Nikola Milutinov postigao je šest poena uz po dva skoka i asistencije. U desetkovanom Monaku koji je bio bez Alfe Dijaloa, Nikole Mirotića i Danijela Tajsa, najefikasniji je bio Metju Strazel sa 21 poenom, dok je Džerom Blosomgejm dodao 19. Nemanja Nedović postigao je dva poena uz jednu asistenciju.