SAM PROTIV SVIH: Bobi za 13 minuta do REKORDA sezone! (VIDEO)

13.12.2017. 08:19
Boban Marjanović
Boban Marjanović / Izvor: Profimedia

Dominirao u meču protiv Jokićevog Denvera.

Košarkaši Denvera naneli su sedmi uzastopni poraz Detroitu u meču u kojem je centar Pistonsa Boban Marjanović sa 14 poena postavio rekord sezone. Nagetsi su i na gostovanju u Mičigenu igrali bez Nikole Jokića, ali su sve vreme kontrolisali dešavanja na terenu i na kraju slavili sa 103:84.

NBA LEGENDA TVRDI: Košarka je sport budućnosti (FOTO)

OVO JE REKAO ZA KRAJ: Nikolić se OVAKO oprostio od Partizana, a spomenuo i pritiske (FOTO)

Marjanović je u igru ušao na nešto manje od tri minuta pre kraja prve četvrtine i do kraja ovog dela meča postigao je 6 poena, a košem 11 sekundi pre odlaska na odmor postao je prvi igrač Pistonsa sa dvocifrenim brojem poena - 11.
Centar Pistonsa je u tom delu meča iz igre šutirao 4/6, slobodna bacanja 3/4, a dodao je još 3 skoka i asistenciju za svega 9 minuta na terenu. Bobi je u nastavku utakmice na terenu proveo svega 4 minuta, više nije šutirao na koš rivala, a pored dvocifrenog broja poena meč je završio sa pet uhvaćenih lopti i dve asistencije.

U trećoj četvrtini razigrao se Džamal Marej koji je postigao 13 od ukupno 28 poena u ovom delu meča, a gosti iz Kolorada su se odlepili na velikih 20 poena viška - 80:60 i praktično rešili pitanje pobednika.

OGLASIO SE HRVAT: Divac NIJE gazio šahovnicu pre 27 godina (VIDEO)

Pored Mareja u ekipi iz Kolorada istakli su se još Trej Lajls sa 20 poena, Vilson Čendler je dodao 18, a Mejson Plamli 10 koševa i 13 skokova. U poraženom timu Lengston Galovej je upisao 18, Redži Džekson 12, a Andre Dramond svega 5 poena, uz 10 skokova.

TEK ŠTO JE KRENULO: FIBA spremila VELIKE promene u kvalifikacijama za SP (FOTO)

U timu Denvera nije bilo Nikole Jokića, ali prema rečima trener Melouna srpski as bi moga da se pojavio na parketu već na sledećoj utakmici Nagetsa.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.