ŠOK: Jokić IZGUBIO od najgore ekipe u NBA! Magični Bogdan RAZBIO Vizardse (VIDEO)

04.03.2020. 07:08 12:39
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Profimedia

Veliko iznenađenje u Koloradu.

Košarkaši Denvera poraženi su od Golden Stejta na svom parketu rezultatom 100:116. Veliko iznenađenje priredili su Voriorsi u "Pepsi centru", obzirom da su po učinku ekipa sa najgorim skorom u NBA!

MONAKO ILI UNIKS? Pejdž izabrao protivnika u četvrtfinalu

EVROLIGA: Mekisik rešio atinski rat, desetkovani Real savladao Armani, Asvel uzeo meru Valensiji (FOTO)

RADIKALAN POTEZ: Korona virus SUSPENDOVAO sport u Italiji na mesec dana!

Do ovog meča, Ratnici su imali samo 13 pobeda, a Nagetsima je ovo drugi poraz u prethodna tri meča. Srpski centar Nikola Jokić bio je na svom nivou, ostvarivši dabl-dabl, ali ni njegovih 16 poena i 13 skokova, uz sedam asistencija nisu pomogle domaćinu da opravda ulogu velikog favorita.

Denver je od početka nametnuo svoj tempo, pa je u jednom trenutku imao 15 poena prednosti. Voriorsi se nisu predavali, pa je u poslednjoj četvrtini Golden Stejt pružio sjajnu partiju. Nagetsi nisu imali rešenja u odbrani, pa su pretrpeli iznenadni poraz.

U pobedničkom timu, dominirao je Endru Vigins sa 22 poena, pet skokova i 10 asistencija, Erik Paskal je dodao 22 koša, dok su kod domaćina uz Jokića, Vil Barton i Pol Milap postigli po 18 poena, Mejson Plamli 16, a Džamal Marej 14 koševa.

Sakramento je u dramatičnom meču savladao Vašington 133:126 i došao do treće vezane pobede. Izgledalo je da će posle sjajnog poluvremena, Kingsi rutinski odraditi posao, pošto su na veliki odmor otišli sa +27 (76:49). Najveću prednost domaćin je imao krajem druge deonice kada je na semaforu stajalo 65:37.

Ipak, Magični su se probudili u nastavku meča i treću četvrtinu dobili sa ubedljivih 46:19, vrativši se u potpunosti u meč. Kingsi, međutim, nisu dozvolili iznenađenje, pojačali su tempo u poslednjem periodu i zadali završni udarac gostima.

Sjajno veče imao je Bogdan Bogdanović, srpski bek je za 31 minut u igri kroz mrežicu Vizardsa ubacio 21 poen (6-12 iz igre, 4-10 za tri), uz sedam skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte.

Nemanja Bjelica je na parketu proveo 30 minuta i za to vreme postigao šest poena, uhvatio sedam lopti, uz četiri dodavanja i isti broj ukradenih lopti poput Bogdana.

Kraljeve je do pobede vodio DeAron Foks sa 31 poenom, efikasan je bio i Džozef sa 14 pogodaka. Kod Vašingtona, Bredli Bil je postigao 35 koševa, a Rui Hačimura 20 poena.

Lejkersi su na krilima Entonija Dejvisa pobedili Filadelfiju. Obrva je postigao 37 poena (13/19 iz igre, 4/5 za tri), uz 13 skokova i dve asistencije. Lebron Džejms je dodao 22 poena (9/16 iz igre, 2/5 za tri), sedam skokova i 14 asistencija. Što se tiče Seventisiksersa, Glen Robinson je bio najefikasniji sa 25 poena, dok je Tobijas Haris dodao 18 koševa.

Sakramento - Vašington 133:126

Pogledajte kako izgleda Danijela Rajić, supruga Pola Džordža.

EVROLIGA: CSKA štucao, Žalgiris rutinski! (VIDEO)

ZA NEVERICU: Potrošio 10 miliona dolara na ulaznice svog omiljenog tima!

ADRIJAN KAO KARIJUS: Čelsi IZBACIO Liverpul, golman CRVENIH se propisno OBRUKAO! (VIDEO)

BOMBA: Novi PROJEKTIL Uroša Račića! (VIDEO)

NIJE SAMO HALAND: SRBIJO budi oprezna, Serlot REŠETA iz svih pozicija! (VIDEO)