ŠOK: Jovana Nogić napustila Finiks
Epilog koji ide na ruku našoj košarkašici
Srpska košarkašica Jovana Nogić nije bila u sastavu Finiksa za meč protiv Sijetla. Zvanični protokol WNBA lige pred utakmicu Merkjurija uneo je privremenu zabunu među navijače informacijom da srpska košarkašica Jovana Nogić više nije uz tim iz Arizone.
Dok je u zvaničnim dokumentima navedeno da joj je ugovor privremeno suspendovan, trener Nejt Tibets je izjavio da su u pitanju privatni razlozi, a izvori bliski košarkašici potvrđuju da su obe formulacije tačne.
Razlog za ovakvu odluku leži u potpunom usklađivanju klupskih i reprezentativnih obaveza 28-godišnje Beograđanke. Jovana je prošle zime potpisala dvogodišnji ugovor sa Finiksom kao nedraftovana igračica, i to uz dozvolu svog matičnog kluba, ruskog UMMC-a iz Jekaterinburga.Nakon odličnog starta u Arizoni, doneta je zajednička odluka da se ugovor privremeno zamrzne kako bi Jovana dobila preko potreban odmor pre povratka klupskim obavezama u Rusiji i predvođenja reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evrobasket 2027. godine.
-Najvažnije od svega je da Jovana želi da se vrati u Finiks i da u Finiksu žele da je prime nazad kada sve ovo prođe -rečeno je "Sport klubu".
Ovakav epilog zapravo ide na ruku našoj košarkašici zbog specifičnih kalendara takmičenja. WNBA liga se igra preko leta (od maja do septembra), dok rusko prvenstvo traje od oktobra do aprila ili maja.
To znači da će se Jovanine obaveze u Jekaterinburgu završiti tačno na vreme za poslednje pripreme Merkjurija, kada će, prema postignutom dogovoru, njena WNBA karijera biti ponovo „odmrznuta“ za sezonu 202