ШОК: Јована Ногић напустила Финикс
Епилог који иде на руку нашој кошаркашици
Српска кошаркашица Јована Ногић није била у саставу Финикса за меч против Сијетла. Званични протокол WNBA лиге пред утакмицу Меркјурија унео је привремену забуну међу навијаче информацијом да српска кошаркашица Јована Ногић више није уз тим из Аризоне.
Док је у званичним документима наведено да јој је уговор привремено суспендован, тренер Нејт Тибетс је изјавио да су у питању приватни разлози, а извори блиски кошаркашици потврђују да су обе формулације тачне.
Разлог за овакву одлуку лежи у потпуном усклађивању клупских и репрезентативних обавеза 28-годишње Београђанке. Јована је прошле зиме потписала двогодишњи уговор са Финиксом као недрафтована играчица, и то уз дозволу свог матичног клуба, руског UMMC-a из Јекатеринбурга.Након одличног старта у Аризони, донета је заједничка одлука да се уговор привремено замрзне како би Јована добила преко потребан одмор пре повратка клупским обавезама у Русији и предвођења репрезентације Србије у квалификацијама за Евробаскет 2027. године.
-Најважније од свега је да Јована жели да се врати у Финикс и да у Финиксу желе да је приме назад када све ово прође -речено је "Спорт клубу".
Овакав епилог заправо иде на руку нашој кошаркашици због специфичних календара такмичења. WNBA лига се игра преко лета (од маја до септембра), док руско првенство траје од октобра до априла или маја.
То значи да ће се Јованине обавезе у Јекатеринбургу завршити тачно на време за последње припреме Меркјурија, када ће, према постигнутом договору, њена WNBA каријера бити поново „одмрзнута“ за сезону 202